Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen ételeket, italokat,...

Milyen ételeket, italokat, milyen mennyiségben kell elfogyasztani, illetve vinni magammal egy hosszabb, erős igénybevételű hegyi kerékpárútra, hogy a maximumot hozzam teljesítményileg?

Figyelt kérdés

Tavasszal, és nyáron szervezek egy hegyi kerékpározást a zempléni hegységben.

Ez körülbelül egy 40 km-es túra aminek jó része emelkedős, legalább 20 fokos kinti hőmérséklettel, fiatalos, sportos tempóval 2-3 óra alatt megvan.

Tavaly amikor voltam nem voltam rendesen felkészülve rá, és egy másik alkalommal el is szédültem a kemény igénybevétel, és a felkészületlenség miatt.


Az izotóniás italról tudok, én abból dobozosat vettem (dm-ben vérnarancs ízesítéssel 1500 ft/doboz) 2 kanál fél liter vízbe felkeverve. Azt nem tudom, hogy a Gatorade meg a Powerade mennyire jó izotóniás italnak, erről is szeretnék választ.


Szomjoltásra nekem igazából a víz a legjobb, viszont olyan arányban kéne innom, hogy izotóniás maradjon a folyadékbevitel, akkor az izotóniás ital helyett csináljak hipertóniást azzal, hogy több kanállal rakok bele?


Amit én gondoltam, hogy jó lehet bevinni 1-2 órával előtte az a szőlőcukor, banán. Bár ezt a kettőt írták, páran, hogy gyümölcsöt igen, de banánt nem.. miért nem? a banánban sok szénhidrát van, szerintem sportoláshoz tökéletes lenne, akkor mi nem jó? (azt tudom, hogy lassan szívódik fel) illetve a cukrot is írták, hogy nem jó valamiért.. ezt sem értem.. szőlőcukrot akkor most jó bevinni..? és ha igen akkor mennyit?


Írták még a koffeint, ez rendben is lenne, de milyen formában? kávé, energiaital? por..? és milyen mennyiségben?


írtak még egyéb dolgokat, kreatin, sok szénhidrát, taurin.


Ezeket miért, és milyen formában, mennyiségben kell bevinni?


A szénhidrát az tudom, hogy energia, a cukorról annyit tudok, hogy talán azt égeti el a szervezet a leghamarabb, tehát az is energia. Jó lenne ha erre is kitérnének a válaszolók.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 3. 03:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

izototonik drink,

EAA aminiokkal kombinálva.

2013. jan. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azért egy 40 km-es túrára nem kell ilyenekkel teletömködni magad, előző nap egyél szénhidrátdús kajákat, pl. tésztát, a többit feleslegesnek tartom. Inkább menj előtte többször kisebb-nagyobb távokra, mászásokkal.

Budapestről indulva egy kb. 70 km-es távra, Dobogó-kőre 2 müzliszeletet meg egy kulacs vizet vittem utoljára, egyik legjobb átlagomat csináltam azon a tekerésen.

Nyáron kerültem Balatont egynapos esemény keretében, ott talán nem jött rosszul az izotóniás ital (Powerade), de főleg folyadék kellett a délutáni hőségben.

2013. jan. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát, azért veszem ezt ilyen komolyan, mert 40km kevésnek tűnik, de ebből a 40km-ből kb 25km intenzív hegymenet, és egyesbe visszaváltva is nagyon combosan kell tekerni már, van ahol a tolás is olyan, hogy már kinyújtott karral megy, mint a superman.
2013. jan. 3. 11:55
 4/15 anonim ***** válasza:

evés után 2 órán át nem mozgunk, ezt egy általános iskolás is tudja, ha évente egyszer hirtelen teszed csak ki magadat ilyen igénybevételnek, akkor aztán tömhetsz magadba akármilyen mérget, mindig szédülni fogsz...

Én csak országúton tekerek, mindenféle domborzati viszonyon, heti 2* 100km átlagosan tavasztól őszig, de semmilyen izotóniás italra nem volt még szükségem sosem, 2 kulacs, 2*fél vagy 1 liter víz oszt kész. indulás előtt 2 órával pedig nem eszem.

Szőlőcukrot nagyon gyorsan tudja alkalmazni a szervezet, ezért lehet jó, ha csökken az energia, ezért adják pl vérvétel után...

de mivel írtad hogy tavaly szédültél, feltételezem nem volt meg akkor sem a kellő edzettséged, és gyanús hogy most sincs meg, (hirtelen szívhalálról hallottál?) nem a sok kreatint, taurint, meg egyéb tudja a fene, hogy miket kell magadba tömni, hanem rendszeresen kell edzeni..

2013. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
egyébként kemény igénybevétel mellett, a szédülésnek egyéb más okai is lehetnek, nem csak az evés ivás, szerintem érdemes évente egyszer, legalább szezon elején felkeresni egy sportorvost.
2013. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Előtte eddzél, a kaja és ital csak rásegít. 40km az nem túl sok, 50-et mentem már többször is teljesen kaja és víz nélkül és előtte is csak normálisan ettem.
2013. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igazából azóta foglalkozom ezzel a témával komolyabban amióta tavaly nagyon elszaladt velem a ló, elbíztam magam és elindultam túrára éhgyomorral és nem ittam aznap semmit sem, ahogy kikeltem az ágyból reggel úgy indultam is. Akkor szédültem el a keményebb igénybevétel után, tudom most már, hogy hülye dolog volt, de mivel azelőtt sosem történt velem ilyen, nem is számoltam ezzel soha. (ez egy másik eset volt mint a zempléni túra)


A 40km meg egyenesen tényleg nem sok, de amikor már emelkedőn kell megtenni legalább 25km-et az már erőltető, legalább 3 tesitanár is volt velünk akkor, és velük együtt, sőt még őket emelkedőn Egykerekezve! előztem..nem felvágásból mondom, csak azért, hogy közöljem: nem hinném, hogy az erőnlétemmel bármi gond lenne :)

Régen úsztam is rendszeresen. Tesiből is szinte mindig 5-ös voltam. (ha 4-es voltam akkor az torna miatt)


Egyszerűen csak nem akarok kárt okozni a szervezetemnek helytelen táplálkozás, igénybevétel miatt.. azt akarom, hogy a szervezetem a legjobbat kapja igénybevétel során.


Amúgy 20/f

2013. jan. 3. 20:32
 8/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Étkezés nélkül tényleg hülyeség elindulni, de 40km-hez nem kell túlzásba vinni. Ha valaki, akkor én biztos tudom milyen hágóra menni, itt Erdélyben 1000m-es szintkülönbségeket is megteszek és versenyzek is mtb-vel.
2013. jan. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Most már nagyon érdekelne, nem tudod véletlenül, hogy ezen a 25 km-en mennyi szintet mászol?
2013. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nemtudom pontosan, de majd utánajárok.

Akik írták a koffeint azok hogyan értették?

2013. jan. 3. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!