Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő után tanultál meg...

Mennyi idő után tanultál meg fixivel tekerni?

Figyelt kérdés
Ma vettem meg a fiximet délelőtt, kb. 1 órája jöttem haza egy akkora esés után, hogy egy életre elment a kedvem a kerózástól:D:D igaz az én hibán h nem rakattam rá féket (holnap az lesz az első dolgom) na a lényeg h keróztam elestem (nem kicsit) és most gondolkozok, h eladjam vagy gyakoroljak még ?:D
2013. jan. 16. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:

miért estél el, mi nem megy? pedálszíj van?

igen a féknélküliséget meg kell tanulni...

én 15 éve fixizem mindig volt fékem, de sosem használtam, ez a fék nélküli mánia csak 1-2-3 éve kezdett terjedni, amúgy nincs sok értelme, annak meg aki csak első féket rak, garantálom, hogy előbb utóbb koponyatörése lesz... amúgy fék nélkül menyél lejtőre, ha túléled, akkor egészen biztos fogsz rá rakni féket...

2013. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát fékezni nem tudtam:D amikor lassan mentem akkor ment a skidelés vagy mi :D:D de amikor gyorsabban... hát akkor nem ment:D pedálszíj nincs:D le is csúszott a lábam:D holnap rakatok pedálszíjas pedált plusz hátsóféket:D
2013. jan. 16. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom milyen pedál van rajta gyárilag, de ha városi bohóckodásra, skiddelgetésre meg ilyenekre akarod használni akkor mindenképpen platform pedált vegyél és mondjuk bagaboo pedálszíjat. Mikor bejött a féknélküli őrület engem is megfertőzött, le is kaptam a fékeket, nagy volt az arcom, majd egy pesti bringázás alkalmával, az egyik főtéren egy 4 éves kissrác kiugrott elém, fékkel meg tudtam volna álni, de mivel a skid csak bal láb elől pedálállásban megy, és azt ugyebár ki kell várni míg odaér a lábad, ez 52/16 on jó hosszú idő, ráadásul azon az áttéten nem is mindig jön össze.,.. 1.5 év felfüggesztettet kaptam, meg némi pénzbírságot, de a lelkiismeretemmel nem biztos, hogy el tudok számolni... mindenesetre a kis srác túlélte, felépült, nincs maradandó károsodása, de az első hétben, kórházban úgy volt, hogy a dokik szerint bele is halhatott volna a belső vérzéseibe... ja amúgy a mai napig tartom, hogy fékkel megáltam volna azon a 4méteren
2013. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
amúgy ha színes láncot akarok akkor az olaj, h h nem feketiti be?
2013. jan. 16. 19:10
 5/5 anonim ***** válasza:
mert csak a régi koszos olaj fekete, de ha rendes erre a célra kitalált kenőanyagot használsz, az általában átlátszó
2013. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!