Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha Lance Armstrongtól elvették...

Ha Lance Armstrongtól elvették a tour győzerlmeket ami persze jogos, azokat ki nyerte meg? Vagy kinek adják oda?

Figyelt kérdés
Többszörös Tour győztes. Dopping maitt az összeset elvették, de azoakt a győzelmeket ki kapta emg? Vagy odaadták a másodiknak? Vagy nem törődtek vele?
2013. jan. 18. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem a második helyezetteknek, de biztos kivizsgálják őket is a rend kedvéért:P
2013. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem nyerte meg senki, nincs első helyezettjük.
2013. jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ami egyébként rohadtul nem volt jogos.
2013. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért bevalotta.
2013. jan. 18. 16:32
 5/11 anonim ***** válasza:
mi nem volt jogos? büntessék csak a doppingosokat... egy sport sem szólhat erről..
2013. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mindenki használ doppingot, csak lehet hogy nem veszik észre
2013. jan. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden élsport erről szól, ezért szerintem igazságtalan egyetlen bűnbakot kifogni és meghurcolni, ugyanakkor jogos. Vizsgálják felül a többi versenyzőt is, kitiltva az első 100-at?

(A másik dolog, hogy egy doppingszertől senki tud ennyi Tour győzelmet összeszedni,. Egyéb dolgok is szükségesek hozzá minden versenyzőnél, pl rendszeres edzés, kitartás, akaraterő, egyéb apróságok...)


[link]

2013. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért nem volt jogos, mert az Armstrong egyébként nem használt tiltott szereket. Én már régen is szinte biztosra tudtam hogy ő doppingol, csak nem úgy mint rengeteg vetélytársa a Bassotól kezdve az Ullrichon át a Herasig, akik a tiltott szereket szedik. Armstrong és orvosai mindig előrébb jártak ennél a betiltósdinál. Ő még azt szedte amit még lehetett. Most én 2013-ba mondjuk szedek fehérjeport és 2023-ra betiltják mert dopping van benne (tudom hülyeséget mondok, de ez csak egy példa), akkor én rögtön már doppingoltam? Modnjuk Armstrong ezt tudatosan csinálta. De amiért egyáltalán nem érdemelte meg, hogy azért nyúlt elsődlegesen ezekhez a szerekhez mert nyerni akart. Máshogy meg aligha lehetett, mivel mindenki szerezett az élmezőnybe. De ezt megoldotta úgy hogy ne legyen szabálytalan. Viszont azért megérdemli hogy nyert mert rengeteget edzett, harcolt a győzelemért, a rákból állt fel, 40 éves kor felett is triatlon versenyeket nyer. Csak ő neki nem volt elég hogy csak ott legyen és tudta hogy meg kell lépnie hogy ezeket az egyébként szabályos szereket használnia kell ahhoz hogy győzzön. Egyébként mondom megérdemli, mert aki ennyit edz az alapból megérdemli. Ez nem csak arról szól, hogy beszeded azt király vagy. Én is 3 éve nyomom a sportot és fele annyit edzek mint ők de már ez is nagyon sok, szinte egész nap a biciklin ülök néha. Szóval nem érdemelte meg hogy ezt így felhozzák. Mindenki tudja hogy akkor rengetegen szereztek. Akkor miért őt szívatják aki mindezt szabályosan próbálta csinálni?
2013. jan. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Vérdopping, vérátömlesztés, kabát alatti sóoldat, fenyegetések, lefizetés, megfélemlítés. Ez mind olyan, hogy hozzátartozik a sporthoz. Megbánást nem tanúsított. Jó, hogy örökre eltiltották. A sport szégyene ez az ember...
2013. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alex Fly ***** válasza:

A Velo.hu szerint:

2005: Ivan Basso

2004: Andreas Klöden

2003: Jan Ullrich

2002: Joseba Beloki

2001: Jan Ullrich

2000: Jan Ullrich

1999: Alex Zülle

Persze ennek nincs jelentősége, Armstrong eredményeinek elvételével eléggé összekuszálódnak az eredmények (pontverseny, szakaszgyőzelmek, csapateredmények stb.), ami miatt szinte lehetetlen megállapítani a helyezéseket. A legértelmesebb döntés, ha érvénytelenítik.

Mondjuk nem tudom, mennyire elfogadható visszamenőlegesen megfosztani valakit a győzelmeitől évekkel később, ha az adott időben semmi kifogást nem találtak nála. De hát példát kellett statuálni...

2013. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!