Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 180ezerért kapok megbízható...

180ezerért kapok megbízható országúti kerékpárt hobbi szintű felhasználásra?

Figyelt kérdés

Hétvégente, meg ha jobb idő van heti 2-3-4 alkalommal olyan napi 40-60km et tekernék. meg nyáron 1-2 nagyobb túrát szeretnék vele!


egy outin gondolkozok vagy azon, hogy összerakatok egy sima agyváltós outit egyenes kormánnyal vagy talán egy agyváltós fixi is szóba jöhet, mert nagyon bejön a fixi:) Várnám ajánlataidat! :)


2013. jan. 26. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

apro.bikemag...

újonnan ilyen belépő kategóriás outit nem érdemes venni, de használt középkategóriát már ki lehet fogni ennyiért...

agyváltós outi egyenes kormánnyal??? ezt inkább ne erőltesd..

a fixi meg 1 sebességgel jó, ha agyváltós az már nem az igazi fixi élmény...

2013. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
keresgélek, csak sajnos nem nagyon értek a biciklikhez:S linkelnél ?:)
2013. jan. 26. 22:14
 3/13 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Egy kerékpár megszállott, nagyképű versenyző rendelkezésedre áll.

Outi, nagyszerű, nagyon kényelmes, főleg nagyobb távokon, és nagyon tépi a szelet, halk, merev, ooooh.

Keresek neked jó márkát, újszerűt, szépet. Linkelek, te meg megnézed, ok? :P

2013. jan. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Megnéztem a felhozatalt. Az az igazság hogy annyi jót láttam már, de elvitték őket :D Folyamatosan érdemes figyelni és ha felkerül egy jó lecsapni.

Nem tudom milyen magas vagy. Találtam, egy erős szettel felszerelt, erős vázas, merev hajtásos kerékpárt.

A márkája nem a legjobb, de csak azért nem mert helyben gyárt, és tömegszarokat is nyomja ezerrel.

Amit linkelek, egy erős típus, és nagyon jó róla a visszajelzés.

[link]

Shimano ultegra szett, nagyon jó szett. A hajtókar, mesés, szerintem arra panasz nem lehet :D

A kerekeit elnézve sun assault SL1-esek, nagyon jók, nekem volt ilyen kerekem, könnyű 406gramm/felni és erős, mert sok küllős.

Nagyon újszerű! Láttam fent korábban is, olcsóbban volt, alkudni kell, ha 135ből meglenne, akkor tökéletes választás szerintem.

Erős bringa, minden körülménmyek között megbízható, hosszú életű, merev, edzésre, kilóméterekre magyar utakra príma.

Nézd meg ha tetszik, írj, ha nem akkor is, és lesünk mást.

Mekkora vagy?

2013. jan. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ja igen :D a lényeg az hogy 194cm vagyok:D 58as vázméret nem a legkényelmesebb.. 60as már elég kényelmes számomra! :) ezért vagyok gondba :D
2013. jan. 27. 12:47
 6/13 Linkoln ***** válasza:

Üdv!

Az tényleg eléggé megnehezíti a dolgokat, modern bringákból alig találni 58-ast is, az már az XL-es, 60-ast csak régebbi 10-20 éves bringákon látok :S

Hosszú stucni, sloping talán kiegyensúlyozza a dolgokat.

2013. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kerekparozas nem nyujtogyakorlat, a kerekpargyatok merettablazatai pedig csak tajekoztato jelleguek (konfekcio meret).


Ha megnezed a profi kerekparosok videoit lathatod, hogy senki nincs kifeszitve a vazra, katalogusadat szerint sokkal kisebb gepeken tekernek.


Kerekpar beallitasnal a vaz geometriaja iranyt mutathat az idealis felhasznalashoz, de a szemelyreszolo preciz beallitasra a nyereg/nyeregcso, a stucni es a kormanymagassag allitasi tollerancia lehetosegek allnak rendelkezesre.


Szerintem a magassagodnak boven megfelel az 58-as meret.


Slopingot emlitette valaki korabban. Jol hangzik, olyan hitelesse teszi a hozzaszolast, de valojaban mis is a sloping? Ez a hátrafelé ejtett felsőcsövű vázakat jelenti. A Giant találta fel, mert így kevesebb anyagból lehetett vázat építeni, vagyis takarékosabb a gyártás. Ennyi :) Koze nincs a kerekpar beallitasahoz.

2013. febr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Par dolgot azert tisztaba kellene tenni: mire is lehet szukseged? Orszaguti? Vagy az a divatos Fixi? Mi is az a fixi?


Fixi: mint a nevebol is kovetkeztetni lehet, fix hajtasu. Rovid, egyenes kormanyos. Nincs valto, nincs racsni, nincs fek, nincs semmi. KRESZ szabalyai szerint kozlekedesben nem is lehetne hasznalni, pontosan a fek hianya miatt. Orokhajtasos (elore-hatra), eppen ezert a sulypontathelyezessel es a pedallal fekezheto. Palyakerekparokbol alakult, amit az agyamentek kihoztak a kozutakra.


Orszaguti: koskormanyos, valtos-fekes bicikli :)


Amire a kerdesed alapjan szukseged lehet a trekking kategoria, esetleg a fitness kerekpar. Ezek olyan jo kis tingli-tangli bringak, de szamithatsz elso teleszkopra, ami ugye nem tul orszagutis.


Az orszaguti kemeny, nem feltetlenul kenyelmes, de karpotol a teljesitmenyevel. Ki mit szeret.


Nem tudom ultel-e mar igazi sportautoban ... hat nem olyan mint ha taxiba ultel volna :)

2013. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
attól, hogy fixi még lehet rajta fék, nem kizáró ok, sõtt váltó is lehet, mivel van agyváltós fixi agy, csakhát nem olcsó...
2013. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az is hülyeség, hogy a fixi a pályagépekböl ered... az elsõ kerékpárok is mind fix hajtásúak voltak, a cirkuszi biciklik is mind fixek, már a 70 években fixiztem, pedig akkoriban magyarorszàgon azt sem tudtuk, mi az a pályabicikli. a 90 es években az angol és amerikai brinyó futárok valóban pályavázakkal kezdtek közlekedni, innen ered a tévhit, hogy a fixin nincs fék, és hogy a pályabringázásból ered...
2013. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!