Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » S. O. S.! Hogy magyarázzam...

S. O. S.! Hogy magyarázzam meg anyának, vagyis hogy érveljek, hogy miért jobb egy 100ezres bicikli mint mondjuk egy tescos 20-30ezres gagyi?

Figyelt kérdés
csepel royal szeretnék nagyon de anya nem érti, hogy miért jobb egy 100ezres mint mondjuk egy 10 ezres mert azon az elven van, hogy mind a kettőt ugyan úgy kell tekerni és mind a kettő ugyan úgy el visz A pontból B pontba.. meg mondja, hogy ott van papa 40 éves biciklije és hiba nélkül megy még mindig... valamilyen szinten igaza van de én akkor is akarom ezt a biciklit. Anya azt mondta, hogy ha normális érvekkel odaállok hozzá h miért és miben jobb akkor megkapom! Szóval kérlek segítsetek! Mivel érveljek anyának?
2013. febr. 13. 18:22
1 2
 1/14 Takumi ***** válasza:

Ilyenre gondoltál?

[link]


Mond meg hogy neked tetszik ez most a divat. Más indok nem szól mellette különösebben. Olcsóbb lenne kicsivel ha te raknál össz eegy fixit.

2013. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Figyelj, nem tudom, hogy álltok anyagilag.. De így is úgy is 100ezer forint az sok. Én 16 vagyok, és szerencsére sporolós, anyám sokszor szóvá is teszi, mekkora szerencséje van.. Ja.. :)
2013. febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem szokott olcsó lenni, mikor egy kezdő elkezd összerakni egy kerékpárt..

amúgy az én anyám is ilyen volt, semmilyen érvvel nem lehetett meggyőzni, szerencsére ez már 10 éve volt, azóta saját pénzből veszem a bicóimat:)

minden nap kaptam 500ft kajapénzt suliba, egy tanítási évben átlag 185 tanítási nap van asszem... ez: 92000

plusz én még mellé kitaláltam, akkoriban még nem a mobil, akkoriban az volt a menő ha valakinek videó kamerája volt... 500-1000ft kért bevállaltam kamera előtt sok baromságot amit kitaláltak osztálytársak ilyen jackass stílusban, ebből sok sajnos még mai napig terjed youtube on:) de hát ki tudhatta volna akkoriban, hogy lesz ilyen, hogy youtube. Év végére közel 500.000 pénzt gyűjtöttem így össze... és megvásárolhattam az áhított magellan vega mat... persze itt az alföldön az csak pózerkodásra volt jó:) és fél év alatt le is szedtek róla cigók:)

2013. febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyi idős vagy, de ha vagy már annyi, hogy elmehess diák melózni, akkor tedd meg, és max ha látják anyukádék mennyire szeretnéd, lehet besegítenek...
2013. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hát sajna anya nem foglalkozik azzal h nekem ez tetszik:D főleg úgy h nem fog csak azért venni valamit 100ért mert az tetszik.. :D
2013. febr. 13. 19:04
 6/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok, amúgy a linkelt testbike oldalon a legfelső gép my kecske:)
2013. febr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
2. vagyok, hány éves vagy?
2013. febr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Made in gagyisztán c. cikk, bikemag. Nem épp fixi, de egy objektív összehasonlítás. Áruházi bringákon a létező legolcsóbb noname alkatrészek vannak, szerelhetetlenek, gyenge minőségűek, nyalódik el minden csavar, centrírozhatnád minden tekerés után a kerekeket, fékek, váltók beállíthatatlanok, bármit cserélnél rajta, a kivétellel tönkre is tennéd a hozzá kapcsolódó, nem cserélendő alkatrészt. Időjárási elemek ellen védtelen, tömítések képzelheted milyenek vannak benne. Nehéz vázak, ennek ellenére elég ropik, nagyon selejt minőségű hegesztési varratok. Tovább is van, mondjam még? :) Nagypapa bringa a vázig, villáig tényleg jó, de régi kerekek szintén gyengék, sok cucc be lehet rajta rohadva. Ha fixit szeretnél és látsz benne kihívást, akkor egy ilyen régi bicóból is simán ki lehet hozni egy jó fixit a Csepel áránál kevesebbért is.


Amúgy az ár nem feltétlenül jelzi a minőséget, láttam már 70 ezerért is áruházi bringát... (nyilván nem 100e felett, de na)

2013. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mire használnád. Ha csak városban közlekedni, akkor nehezebb dolgod van, de az a bikemagos cikk sokat segíthet. Sajnos már elég sok áruházi bringát láttam szétesni, 1-2 év boltbajárós használat után is.
2013. febr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Figyelj, nem tudom, hogy álltok anyagilag.. "


igen ez fontos, lehet hogy még te sem tudod hogy álltok igazából anyagilag. Lehet nem kéne erőltetni.

2013. febr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!