Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Decathlon-ban kapható...

A Decathlon-ban kapható 30e-es görgőről van valakinek tapasztalata? Megéri megvenni, vagy inkább egy használt ebben az árban?

Figyelt kérdés
Milyen hibái lehetnek egy ilyennek? Mire érdemes figyelni vásárláskor? Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 20. 06:52
 1/8 anonim válasza:
100%

Nekem ilyenem van. Ha jól emlékszem decemberben vettem, hogy a téli időszakban edzésben maradjak, de sajnos nekem nem jött be a szobában tekerés, úgyhogy azóta nem sokat használtam, inkább vettem egy edzőbringát. Sok görgőt próbáltam már, alapjában véve nem rosszabb drasztikusan a nagyon drága görgőknél, talán a legnagyobb 'hátránya', hogy az ellenállása azért elmarad a Tackx-ek 400W-os teljesítményétől. 6 pozícióba állítható és ha a bringán is legnagyobb ellenállásra váltasz, akkor azért az már megfelel egy komolyabb hegynek is. (egyébként eleve azt is ajánlják, hogy a bringát a görgőn mindig a legnagyobb ellenállást adó fokozatban hajtsd és a görgő állítójával szabályozd az ellenállást) Halknak szerintem halknak mondható, talán picivel hangosabb a Satori Pro-nál. Stabil is, ha a nyeregből kiállva tekersz, akkor is bőven megtartja a stabilitását, nem inog jobbra-balra. Egy első kerék támasz kelleni fog hozzá, mert anélkül használhatatlan, mivel teljesen megváltozik a bringa geometriája, ha a hátulja fel van emelve, egy keréktámasz legalább +6 ezer forint. Ha padlón fogod használni, akkor pedig még szőnyeg is kelleni fog, hogy ne karcold szanaszét a parkettát. A drágább görgők, vagy csak a márkanév miatt drágábbab, vagy mint például a Tacx némelyik görgőjénél a hozzá járó szoftvert fizeted meg és nem magát a görgőt. (egy olyan szoftver külön vásárolva 20-30 ezer is lehet!) Röviden ennyi jutott róla eszembe, de ha van konkrét kérdésed a használatával kapcsolatban, akkor szívesen válaszolok.


Egyébként az enyém is eladó, mert ahogy említettem nekem nem jött be a szobabringás szerep, úgyhogy csak a helyet foglalja. Alig használtam, eredeti dobozában Elite keréktámasszal eladó, ha esetleg érdekelne egy teljesen új állapotú, de a boltinál lényegesen olcsóbb görgő.. :)

2013. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

eléggé kivesézted, köszönöm a részletes választ! :o)

nekem annyi lenne a lényeg, hogy ne essen szét ha lejár a 2 év garancia, és bírja pár évet még utána, aztán meg jó lesz "szerelőállványnak", mivel nem javítható, nem cserélhető a görgő része

így is írreálisnak tartom az árukat ezeknek, egy keréktámaszért meg egy lendkerékért

hát az első keréktámaszról, nem is beszélve, azt itthon megoldom magam ingyen

a szoftver is felesleges, és túlárazott vmi, ez egyértelmű

kösz a felajánlást is, de újat szeretnék amit még nem koptattak le, mert bár ez műanyag görgős, és várhatóan jól fog kopni, de úgy tudom még a fém görgős is elég jól el tud kopni, aztán csak csúszik a kerék a semmin

2013. márc. 21. 20:22
 3/8 anonim válasza:
Nem tudom, erről a görgő kopásról én még nem hallottam, de ha valaki hosszú ideig használja nyilván az is fogyóeszköz. Azt hogy a kerék ne csússzon meg a görgőn egy külön állítóval tudod szabályozni, szóval ha csúszna a gumi, akkor mindig csak 'feljebb' állítod a görgőt, hogy az hozzá 'préselődjön' a gumihoz (nyilván nem izomból) és akkor sosem fog megcsúszni. Szóval szerintem a műanyag görgőtől nem kell félned. Viszont a görgő erőteljesen koptatja a gumit, úgyhogy ha nem akarod az utcai szetted a kukába dobni 1-2 száz kilométer után, akkor érdemes beszerezni egy speciális görgőre kialakított edzőgumit, aminek tapadása semmi, de nagyon kopásálló, így utcán nem, de görgőhöz jól használható.
2013. márc. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

na megvettem

igen a görgő elég jól állítható a gumira, azzal nem lesz probléma, ez az elasztomer anyagú görgő nem tűnik rossznak, de én úgy nézem ez cserélhető 2 imbusz fogja, csak jó lenne tudni, honnan lehet újat beszerezni, mert a decathlon nem forgalmaz hozzá alkatrészt

a fém görgőről viszont ha lekopik a rece és lesimul akkor az már megcsúszik, ezt olyan mondta akinek volt pár évet görgője

ez a gumi téma nekem is megfordult a fejemben, és most, hogy kipróbáltam, sztem nézek egy olcsó hátsó kereket, és dobok rá egy gumit, ne nyúzzam a felnit, meg a belsőt folyton

amúgy az erőssége igencsak megfelelő, jól megdolgoztat nagyobb fokozaton

kösz szépen a segítséget, és az infókat!

2013. márc. 22. 20:35
 5/8 anonim válasza:

Örülök, hogy megvetted! :)


Még egy jó tanács, vagyis ahhoz hasonló. Ellenőrizd le, hogy ha a bringa rajt van a görgőn, akkor teljesen függőlegesen áll-e. (Mondjuk rakj mögé/mellé egy fa darabot, vagy bármit, amiről tudod, hogy függőleges) Elő szokott fordulni, hogy anyaghiba miatt az egyik szára hosszabb/rövidebb a tartónak, mint a másik, ezáltal ferdén tartja a bringát. Ez azért fontos, mert ha így görgőzöl rajt és folyamatosan terheled a testsúlyoddal, akkor előbb utóbb el fog hajolni a váz, hisz görgőn komoly terhelések érik az egész vázat. (Ezért ajánlják azt is, hogy kiállva csak óvatosan szabad tekerni, mert ugye akkor is dől egy picit jobbra balra a bringa és ez is hasonló hatást fejt ki) Szóval ezért ezt még érdemes időben leellenőrizni és nem csak akkor akikor már kuka lesz a x százezres váz. :)


Mindezeken túl jó használatot kívánok és reménykedjünk, hogy lassan már kint is lesz olyan jó idő, hogy lehessen a szabadban tekerni. :)

2013. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ez valóban fontos, kösz

úgy tűnt nem áll ferdén mert azt éreztem volna, tekertem rajta 1 órát

azért majd megnézem

lehet nem is az utcaival fogom használni, hanem egy régi géppel ami csak ide lesz, akkor nem kell félteni a vázat

ezzel már megoldottam végre a "rossz idő kérdést", de én is remélem, hogy inkább kint tekerünk nemsoká

minden jót!

2013. márc. 23. 22:38
 7/8 anonim válasza:

Szia! látom, hogy végül vettél ilyen csodát!

[link]

őt sikerült neked is ugye? azért érdeklődök, mert én is vennék, de nekem azt mondták a boltba, hogy csak úgy garanciális, ha heti MAX 1x használom. (???) ez bitang nagy baromság szerintem. 1) hogyan ellenőrzik? 2) elkopik???

szóval a tapasztalataid érdekelnének.

előre is köszi! :)

2013. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"de nekem azt mondták a boltba, hogy csak úgy garanciális, ha heti MAX 1x használom"


Tök mindegy mit mondanak. Már csak azért is mert nyugodtan mondhatod, hogy így használtad. :)

2014. okt. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!