Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt javasoltok?...

Párna kérdése:

Milyen kerékpárt javasoltok? 15 éves vagyok és olyan biciklit szeretnék venni amit jól lehet terepen használni, de városi közlekedésre is alkalmas. Valami mtb szerűségre gondoltam ami 100k belül van. Milyen márkát érdemes illetve nem érdemes venni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 1. 11:14
 1/8 kalahari90 ***** válasza:

Sose szabad márkanév alapján dönteni, mindig a terméket nézd és annak a felszereltségét. Amennyiben jól van összeszerelve és megfelelő az ár/érték arány, megveheted.

Persze a hipermarketes kerékpárokat nem vegyük számításba, rengeteg hátrányuk van, ide tartozik a szervizelés és a garanciális ügyintézés: csak a kijelölt helyekre viheted javítani, különben annyi a garanciának. Továbbá leszednek rólad nem kis pénzt az üzembehelyezésért, ha nem fizeted ki, nincs garancia.


100 ezer forintért új kerékpár vásárlása esetén általában kapsz egy alap teleszkópot 80-100mm rugóúttal, Acera/Altus hátsó váltót, legtöbbször Tourney első váltót, 24 sebességet, legjobb esetben nem műanyag pedált, valamint masszívnak mondható aluvázat. Nem teljes a lista, de ennyi pénzért még mindig csak belépő szintű alkatrészekkel szerelt kerékpárt fogsz kapni. Azonban a váz megéri az árát, ugyanis építeni, fejleszteni rá a későbbiekben érdemes.


Viszont még növésben vagy, így 2-3 év és kinövöd a kerékpárt, ha most veszed meg. Tehát a váz kukába mehet, mivel nagyobb kell majd a későbbiekben. Persze lehet venni új vázat és arra átépíteni az alkatrészeket, ezt azonban szakszervizben kell elvégeztetni, és minimum 10 ezer forint lesz a költsége + az új váz ára.


Hány cm magas vagy egyébként? Ilyen korban már egy 26"-os kerékátmérőjű mountain bike javasolt. De azon belül több vázméret létezik.

2013. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én is 15 vagyok, nekem Capriolo márkájú biciklim van, használom városban, de terepen is nagyon jó. Szerintem mindenképp nézz szét több boltban, mert ha találsz egyet, ami tetszik, és jól van felszerelve, jól járhatsz vele. Nekem a szervízzel nincs gondom, kéthavonta szoktam bevinni, átnézik és ha rossz, megjavítják, meghúzzák.

Fejleszteni érdemes, sokat dobhat rajta.

Sok sikert a választáshoz! :)

2013. ápr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Előző vagyok: nekem 26"-os méretű van, én kb 163-4 cm vagyok.
2013. ápr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem a márka a fő szempont,de ha nem értesz hozzá akkor vannak olyan márkák amelyek garanciát jelentenek a jó minőségre.A Merida például ilyen,nagyon szép erős kerékpárokat gyártanak,egy 15 éves srácnak ennél több nem is kell.Melyik városban laksz?

Ha akarod küldök jelenleg is elérhető akciós bringákról képeket.

2013. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Győrben lakok és 175 cm vagyok.
2013. ápr. 1. 21:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden esetre ne csak a szemeddel vasarolj, mert sok-sok jol kinezo bringa nem er egy kalap szart sem.


Ha bringazni akarsz, nem art elore tajekozodni, hogy az egyes markakon belul, hogy vannak a kulonbozo kategoriak elnevezesei. Ha nagyjabol ismered a sorrendet, egybol latni fogod, hogy hol van a kutya elasva. Ha megnezed, kategoriakon belul a vaz tok azonos, csak a felszereltsegekben van kulonbseg es ezert az arban is. Erdemes egy jo vazat vadaszni kozepes hajtassal, majd idovel fejleszthetsz rajta ha akarod.


Persze felhasznalas szempontjabol is erdemes atgondolni, mert ha nem fogsz fanatikusan az eroben gyokeret szaggatni, akkor talan pont megfelelne egy fasza trekking is.


Mindenesetre a tul csiripityke es feltunoen olcso bringakat meg se nezd!


Fejben, nagyjabol osszeallithatod egy bringa aranak megerhetoseget ... eleg fura egy 30ezres bringa ... en mindig elgondolkodom rajta, hiszen nekem csak a ket kulsom tobbe volt es meg a nyeregcsovem magaban is dragabb.

2013. ápr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos egyre jobban itt a szezon, ezert ritkabban lehet jo akciokat kifogni. Januar-februarban erdemes kerekpar ugyben eljarni ... modelev valtas, keszletkisopres, gyari akciok. Ilyenkor akar felaron is hozzalehet jutni egy-egy bringahoz.


Aki hosszu tavban gondolkodik, avagy komolyan gondolja a kerekparozas sport oldalat ... parszor el kell indulni amator versenyen (lenyegtelen, hogy milyen helyezesel csinalja vegig a delikvens, az szamit csak, hogy ott legyen a neved a regisztralt rajtlistan) ... innentol egyes markanal van egy kedvezmenyes lehetoseg, amit versenyzoi arnak hivnak (lasd: Kelly's) es igen kedvezmenyes aron lehet vasarolgatni (listaar > akcios ar > versenyzoi ar).

2013. ápr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én 115-ért vettem egy trekket és azt a márkát tudom a leginkább ajánlani. Igaaz hogy azok általában hegyi kerékpározásra vannak tervezve olyan gumival vannak ellátva hogy a városban is használhatod. Mindenképpen keress fel egy szaküzletet és ott vedd meg, kérdezd meg az eladót a műszaki adatokról. Semiképpen se ilyen tescos vagy barkácsáruházas biciklit vegyél mert azok nagyon gagyik. Még a sportboltokban se éri meg. Összteleszkóposat pedig ne vegyél hiába tűnnek jónak 200k alatt kuka mindegyik
2013. ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!