Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpáros adatbázisok...

Milyen kerékpáros adatbázisok vannak?

Figyelt kérdés
Én regisztráltam a bringareg.hu-n, de szerintem nincs sok felhasználója, és nem hiszem, hogy túl sokra mennék vele ha egyszer eltűnne a bringám... Egyáltalán van valami 'hivatalos' alvázszám-adatbázis? Valaki szerezte már így vissza a biciklijét?

2013. ápr. 4. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

mivel sokan sz@rnak a dolgra és nem tudnak rólla,hogy van(én sem tudtam)ezért nincs sok felhasználó.

nincs alvázszám adatbázis.és ha jön veled szembe a gép és nincs ott 1-2 rendőr,meg persze alapos gyanú akkor a bringa továb fog menni.(esetleg vissza lophatod,ha tényleg a sajátod)

elvileg van valamijen bringa casco azt probáldmeg.

meg a Spybike-is jonak tünik de nem feltétlenül éri meg rádobni egy 20filléres árúházi vacakra egy 50ezres védő cuccot.

a legjobb hanem hagyod kint a gépet.

2013. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerintem elég gáz, hogy csak ilyen bonyolult dolgok léteznek... A casco igen drága (kivéve ha 4 havonta lopják el a biciklit) ráadásul egy rendesebb bringát nem is fedez. Értem én, hogy 300ezres biciklit ne hagyjon kint senki az utcán órákra, de szerintem nem csak utcáról viszik el.

Gondolkoztam már ezen a Spybike-on is, de ez nem túl kiforrott még, leginkább kifejezetten tolvajkergetésre alkalmas. Motorba, autóba jó, de az áramellátásnál elvérzik. Én legalábbis nem tudnék rá figyelni, hogy mindig fel legyen töltve.

Ez az Országos Kerékpár Nyilvántartó meg biztosan hivatalos, annyira fájón posztkommunista. Felejtsük már el ezeket a papíros baromságokat! Meg ez nem az önkormányzatoknak van? Próbáltam regisztrálni ide is, de fogalmam sincs, hogy mit írjak a kapcsolattartó rovatba (tudom,ostoba vagyok). De jogi blabla az van bőven. Meg ha ez az ORKE esetleg állami intézmény, akkor nehéz lenne egy nyomorult társadalmi célú felhívást mutogatni a lakosságnak? Nem hinném, hogy a biciklik 1-2%-nál sokkal több lenne nyilvántarva ebben az adatbázisban.

Elnézést, hogy mindent lefosoztam, nem a válaszokkal volt bajom, hanem a lehetőségekkel. A rencer a szar, és nem csodálom, hogy ekkora probléma a biciklilopás.

2013. ápr. 6. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!