Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Le szeretném festeni a bicikli...

Le szeretném festeni a biciklimet, milyen festékkel tegyem és milyen folyamatokat végezzek el?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is le kell csiszolni az előző festést, teljesen sima kell legen festés előtt a váz. A festést tovább nem tudom, mert még nem festettem teljes vázat le, de alkatrészeknél bekentem rozsdaoldóval és ráfestettem ecsettel. Hát nem ajánlom ezt a megoldást, én csak azért csináltam, hogy ne rozsdázzon, de még így is elég jó lett a festés és 3 év alatt se sérült. Az ilyen ráfújós festékeket szerintem kerüld, láttam pár bringát, amit azzal fújtak le, de nem sikerült túl jóra. Kompresszorral, fém felületre való festékkel szerintem jó lesz, majd lakkozni.
2013. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha jól akarod megcsinálni akkor teljesen le kell csiszolnod a festéket, fémtisztára a vázat

el kell tüntetni a port, pl egy ronggyal, ami kicsit lehet nedves is

zsírtalanítani is kell, ezt lakkbenzinnel érdemes végezni

aztán akármilyen fémfestékkal amit találsz, több rétegben érdemes megfújni véknyan, kb 3x, majd dobhatsz rá egy lakkot is, de ha a feték lakkbenzines, akkor a lakknak is annak kell lenni


de az igazat megvallva, ez iszonyat babra meló, és nem is olcsó, valószínűleg fújni sem tudsz házilag, a spray festékek meg semmit nem érnek, és meg drágábbak

egyszerűbb ha keresel egy porfestő műhelyt a közelben, és 6e-ért megcsinálják neked profin, gyorsan

2013. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 qZs válasza:
Nem kel fémig csiszolni, csak ha már rozsdás! Vannak jó spray festékek. Egy darab vason, érdemes gyakorolni.
2013. ápr. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 spityeg válasza:
Én a régi Fausto Coppi vázamat lecsiszoltam és leszintereztettem. Fémtiszta legyen,a többit a szinterező műhelyben megoldják. Ral skála szerint lehet színt választani, elég tartós égetett bevonat. Kb. 8 éve került asszem hétezer forintba.
2013. ápr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!