Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van még rajtam kívül olyan,...

Nati_lfc kérdése:

Van még rajtam kívül olyan, aki sportembernek érzi Lance Armstrongot annak ellenére, amit tett?

Figyelt kérdés
Amikor elkezdődtek a konkrét pletykák az ügyéről, úgy gondoltam, ha kimondja "igen, doppingoltam", akkor megdől bennem a hit. Viszont nem így történt. Azóta is sok emberrel beszélgettem erről a kérdésről, de én mindig megvédtem Lancet, arra hivatkozva, hogy sok dolog ma már természetes az országúti kerékpársportban, de ezeknek nagy részét ő és a csapata találta ki, illetve mert attól függetlenül, hogy tiltott szereket használt végig tekerte, szenvedte és taktikázta a szakaszokat.

2013. ápr. 14. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Minden élsportban ott van a dopping. Nyilván van 1-2 kivétel, vívás, hasonló, ahol inkább ügyesség, technika kell. Armstrong mögötti 2. és 3. helyezett is nyomta a cuccot valószínűleg. Az úszók is nyomják a cuccot. Ez van sajnos, nem azért döntik meg a világrekordokat, mert egyre jobb az emberi gén, meg az edzésmódszerek, hanem mert cuccoznak.
2013. ápr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Ettől függetlenül nem a cucc nyeri meg a versenyt, hanem az adott sportoló az ugyanolyan kemény és kitartó edzéssel.
2013. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
a doppingolástól eltekintve ő egy igazi mintája annak,hogy mire képes az ember , ha nem adja fel a harcot. Azt már minenki elfelejtette, hogy túlélt egy nagyon súlyos rákos betegséget? És nem csak túlélte, hanem azóta is versenyzik!
2013. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek én is veletek. Nem véletlenül érte el ezeket az eredményeket, kellett hozzá fizikai adottság, meg rengeteg edzés, kitartás. Valószínűleg dopping nélkül is eredményes lett volna, de sajnos az önzőség hajtotta és még többet akart. Minden versenyző használ teljesítményfokozókat, csak van aki visszafogottan csinálja és nem kapják el, más pedig átlépi a határt és így jár.
2013. ápr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én szememben most is hős.A doppingolásba egymást hajszolják bele a sportolók.Doppingolnak és keményen edzenek,tehát azonosak a feltételek.Lance nem jutott jogosulatlan előnyhöz.Nagyon sajnálom,hogy megtört és mindent bevallott,nem mondhatom,hogy én másképp cselekedtem volna mert nem tudom magam a helyébe képzelni,de igazságtalan amit vele és a családjával tesznek.Ő is elmondta,hogy csak a gyermekeit sajnálja akik nem tudják kezelni,hogy az apjukból aki korábban nemzeti hős volt bűnözőt csináltak.Miattuk jobb lett volna tovább tagadni.
2013. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben egyetértek veletek. :) A az egészben számomra az a legvisszataszítóbb, amit az ötös válaszadó írt, annyi kiegészítéssel, hogy a US Postalban mindenki doppingolt, mégis csak Őt állítják pellengérre. Hamilton megírta az egészet könyvben, mondhatjuk Ő "jól" kijött az egészből és a többiek is szépen megúszták (fél éves eltiltások, bírságok).
2013. ápr. 14. 23:31
 7/8 anonim ***** válasza:

„A csalás azt jelenti, hogy valaki jogtalan előnyhöz jut az ellenfelével szemben, de én nem így éreztem, úgy tekintettem rá, mint ami egyenlő esélyeket ad." - Lance Armstrong


És pont igaza is van. Nem az a kérdés, hogy ki doppingol, hanem hogy meddig tudják titkolni. Pár év és biztos lehull a lepel még pár bringásról.


Első pillanattól kezdve, mikortól elismerte, én azóta is felnézek rá.


Az viszont nagy szemétség, hogy ennyire nem hagyják békén és kicsesznek vele: "A Nemzetközi Úszószövetség FINA levélben kérte az amerikai amatőr úszószövetséget (US Masters Swimming), hogy ne fogadják el a doppingvétségei miatt a versenyzéstől örökre eltiltott 41 éves kerékpáros nevezését."

2013. ápr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Armstrong mögötti 2. és 3. helyezett is nyomta a cuccot valószínűleg."


Az Armstrong mögötti 2. 3. 6. stb. helyezettről még Armstrong ELŐTT kiderült, hogy doppingoltak. Pld a 2006-os Tour előtt bukott le Basso és Ullrich. Ha végignézzük az Armstrong által nyert Tourok top 10-ét, akkor úgy a versenyzők 80%-a köztudottan doppingolt karrierje során. Mégis Armstrongot hurcolják meg. Hogy miért? Egyszerú, médihisztéria, bulvárpletyka, bálványok ledöntése, példaképek meggyalázása. Ennek van hírértéke manapság, senki le se sz*rja, hogy akár egy Botero, Heras, Vinokourov doppingol, mert ezeket a neveket, csak a követők ismerik, Armstrong neve viszont branddé nőtte ki magát, akár Usain Bolté, Michael Phelpsé vagy Mike Tysoné. Ilyen a sportban kevés van, ezek legendák. És ezeket meggyalázni, felróni nekik a nyílvánvalót és valami súlyos kultúrális, erkölcsi vagy akármilyen bűnözővé beállítani, na erre csicseregnek a madarak, erre pörög a nézettség, a felhajtás, a lóvé. És ez szomorú, egyben visszataszító és undorító.

2017. jan. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!