Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért esik el az ember, ha...

Miért esik el az ember, ha keresztbe tett kézzel biciklizik?

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert béna :) Szerintem kellő gyakorlással meg lehetne tanulni. Nyilván nehezebb, mint rendesen.
2011. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Azt is meglehet tanulni. Én a kormányra ülve megyek hátra: Csak gyakorolni kell.
2011. jún. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Lehet nem értem teljesen a kérdést, de talán mert keresztbe tette kézzel nem lehet kormányozni?
2011. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
de egyenesen haladva kéne,h menjen...:D
2011. jún. 5. 21:05
 5/17 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Elvileg ha valaki jól tud egyensúlyozni (gyakorlás kérdése), akkor nem esik el.

Sőt, paradox módon, mint a giroszkópnál, minél gyorsabban halad, annál stabilabban áll függőleges helyzetben.

Már láttam olyat, hogy valaki egész sokáig elengedett kormánnyal haladt. Én is engedtem már el, de csak pár másodpercre. Azért én nem vagyok olyan ügyes, de esésem se volt még ebből.

2011. jún. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
elengedett kormánnyal én is tudok haladni szinte bármeddig!kivéve kanyarba,meg dombnak felfelé:D
2011. jún. 5. 22:32
 7/17 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés?
2011. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
hát nem a 0 kezezés:D
2011. jún. 6. 14:50
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A kormány bal oldalát a jobb kezeddel, a jobbat pedig a ballal fogod. Próbáljátok ki tuti az esés. Én is még kipróbáltam hát akkorát taknyoltam, hogy könyökömön bőr nem maradt és zúzódott, és annyira bevertem mindenem, hogy 1 hétig mozdulni nem bírtam. Azóta is próbálgatom de csak úgy, hogy ha dőlnék akkor leérjen a lábam és ne essek el. Nem könnyű dolog, az agy megszokta, hogy bal oldalt a bal jobb oldalt a jobb kéz van. Biztos tanítható, de aki még elengedett kormánnyal sem tud biciklizni, az meg se próbálja. Amúgy a 0 kezezésről annyit, hogy én sem estem el még közben, az elején jól megtekertem a biciklit és akkor engedtem el, aztán szép lassan egyre jobban ment. Most már a kanyarok sem okoznak nagy gondot, de néha azért oda kapok a kormányért.
2011. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
8%
Érdekes kérdés,szellemes is.Ekkora hülyeséggel ennyi embert rávenni,hogy válaszoljanak,köztük engem is,ügyes.Annyira nonszensz ilyet kitalálni,nem semmi.Nekem tetszett.P.Tibor
2011. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!