Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ráz a kerékpár bizonyos...

Miért ráz a kerékpár bizonyos sebességfokozatokon?

Figyelt kérdés
Nem tudok rájönni az okára, de némelyik sebességfokozaton, fogaskeréken elkezd remegni, vibrálni a pedál a talpam alatt tekerés közben. Az első váltó nem súrlódik és a hátsó sem zakatol, úgy gondolom, jól vannak beállítva. Ötletek?
2013. ápr. 16. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamelyik forgó alkatrész ki van menve a centárlásból, itt nagyjából csak a hátsókerék lehet az (ha szabadon gurulhatna, akkor egyik része nehezebb és az kerül mindig alól). Ez egy adott sebességnél képes beremegtetni a bringát, ennél kisebb és nagyobb sebességnél sem érződik ez. Nekem 45-nél kezdett remegni a régi bringám, de nem volt túl zavaró.
2013. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Annyira engem sem zavar, de azért szeretném megoldani a problémát, ha lehetséges. Van rá mód?

2013. ápr. 16. 18:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Először is ki kell venni a 8-ast a kerékből, tehát sem oldal, sem pedig átmérős irányú elváltozás ne legyen a kerékben. Ha ez nem oldja meg a problémát akkor meg kell nézni, hogy amikor szabadon forog a kerék, melyik része kerül mindig alul és ellenkező irányban annyi súlyt rakni rá, hogy kiegyensúlyozódjon, bár bringánál nem nagyon láttam még ilyen megoldást...
2013. ápr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem motorrol van szó, hanem bringárol, szóval felejtsd el az elozoeket....

Akkor jo a kerék, ha mindig a szelep kerül legalulra ha a megforgatott kerék megáll..ezt a konusszal tudott állitani mert a csapágyfeszességtol fugg... kerékpárkeréknél meghat kizarja az elottem iro megoldasat hogy csak bizonyos fokozatokba csinalja...ha kerekkiegyensulyozassal lenne osszefuggesbe, akkor nem fokozatoktol, hanem sebessegtol fugne a hiba elojovetele, szoval hajtaslancbeli problema lehet...lanc, fogaskoszoru, lanctanyer...valami a 3kozul:D

2013. ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!