Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Trekk Treking kerékpárt...

Trekk Treking kerékpárt szeretnék, de a kormány helyett verseny kormány kéne, tehát létezik ilyen konstrukció, vagy nem kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Magyarázat: Trekkingel még akár erdőben is mehetek, de kormány kényelmesebb a versenykerékpárokon, amiknek viszont a kerékvastagsága nagyon vékony arra a célra amire én használnám,( még a kátyúk is életveszélyesek tudnak lenni).


Példa Trekk Trekking 7.2

Egy Trekk Madone "szerű" kormánnyal..


2013. ápr. 30. 19:38
 1/10 A kérdező kommentje:

[link]

Szimpla Trekk trekking 7.1 hagyományos kormánnyal


[link] Trekk madone 5 series 9 Versenykerékpár

2013. ápr. 30. 19:46
 2/10 anonim ***** válasza:

egy jó duplafalú felni bírja a sz4r utakat is, nem kell azt félteni

de legegyszerűbb ha veszel egy trekkinget meg egy kormányt, aztán átszereled, ez kivitelezhető, de lehet kell fékkar is, és lehet a váltókarokat is cserélni kell

ezzel érdemes kalkulálni

2013. ápr. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem, kösz szépen.


Annyi hogy azért hegyekben erdőkben is mennék vele ezért marad a trekking még "lassúsága" ellenére is. Mountyhoz képest az is fényévekkel gyorsabb, és könnyebb adott esetben.

2013. ápr. 30. 22:22
 4/10 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=7ZmJtYaUTa0


Video tanusaga szerint, nem kell betojni a virsli gumitol ... mint lathato, a lehetosegeknek csak a fantazia szab hatart :)


Amugy: valoban szamolnod kell a fek- es valtokarok cserejevel is (+ en azt a rugos nyeregcsovet is kidobnam).


Koskormany helyett elgondolkodhatnal egy triatlonos bikaszarv kormanyon es akkor a fek- es valtokarokat is megmentheted.

2013. máj. 1. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Linkoln ***** válasza:

Jah simán kviitelezhető. Én elég komoly outis vagyok, és biztosíthatlak hogy nem életveszélyes a kátyú. Kerülni kell. Az egyedüli ellenség a földút. Minden máson tökéletesen megfelel az outi.

De ha neked indokolt a vasta kerék, akár lehetne cyclocross is. Bár, egy jó trekking első telója nem rossz. Én mindenesetre sok sikert kívánok az összerakáshoz, remélem hogy bejön.

2013. máj. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem tehát gy köztes megoldás a cél ami föld úton is elmegy, és felfelé is tudok vele fogyaszthatóan haladni aszfalton..

Maga a triatlonos kormány érdekes megoldás bár bevallom számomra teljesen ismeretlen terep, igaz kényelmes megoldásnak tűnik.

Első gondolatom azonban a kos kormány volt.

A fentebb linkelt videó tanulsága szerint

Egy Trek Madone-val is el lehet földutazgatni a virsli gumik ellenére.


Mik a Tapasztalatok e téren Erdőben ösvényen mentetek már vékony gumikkal..?

2013. máj. 1. 17:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, vagy csak nagy anyagi ráforditassal........

1: országuti fékkarnak más a bowdenhuzasa, csak canti, mini v-fek (ami piszkosul draga), vagy orszaguti attetelezesu tarcsafekkel (Avid BB5 road, vagy BB7road), hasznalhato..ha orszaguti fekvaltokarral hasznalnad, akkor meg egy szopoka, a hatso valto nem fog mukodni nagyon, csak ha forditott rugoiranyu, esetleg outi h.valto de az max 28as kazival kompatibilis...bajuszkormanyon v-fekkar nem fer el, valamint ha nem bilincses a valtokar, az se nagyon eselyes a felrakasa.....megoldani meglehet, de gatyad is ramegy...inkabb egy cyclocross...hasznaltan vannak jo vetelek:D


ja, es a Trek az csak Trek(Trekk)

2013. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Linkoln ***** válasza:

A korábbi komoly outis vagyok.

Erdőben virsli gumival? Mondom nem üt óriásit, nem ráz szét, nem durran szét stb. Virsli gumi tökéletes! Semmikép nem hazsnálnék mást. Azt szeretem a legjobban az egész outiban.

Azonban! Írtam hogy egyetlen ellensége a földút. Nem maga a földút, hanem a homokos, vagy saras talaj. Elkezd csúszkálni benne, és a sár egyből elakasztja a kereket. A gumi és a váz között kb fél centi van, azt betömi és megfogja az egészet. Illetve a fékekhez is jól betapad.

Sár, nem jó! Por pedig csúszik.

Maga a kemény földút viszont nem gond természetesen, én is gyakran földutazok. Még a vasúti töltésen is elmegyek...

2013. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pont emiatt gondoltam Trekking-re inkább.

Erre mondják elviekben, hogy félterep.

Arra meg teszek egy kos kormányt.

2013. máj. 1. 22:29
 10/10 A kérdező kommentje:

A cyclocross nem rossz ötlet, de a trekking lehet mégis "biztosabb" terepre.

Szarvakat meg elvileg már nem nagy kunszt felszerelni a kormányra, s akkor nem is kel nagyon belebarmolnom méregdrágán.

Igen csak Trek kapkodva írtam :)

2013. máj. 1. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!