Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a minőségi rangsor az...

Mi a minőségi rangsor az alábbi kerékpár márkák között? Gepida, Merida, Capriolo, Hauser, Magellan, Kellys, Giant, Cube, Schwinn?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 18:50
1 2
 11/16 anonim válasza:

ha nincs meghúzva egy csavar akkor arról nem a kellys tehet hanem a balfék szerviz ahová hordod.

a lánckerregés attól lehet hogy 1, került valami szilárd kosz a láncba 2, elállítódott a váltó 3,kapott egy ütést a hátsó váltód. ha nincs külsérelmi nyom rajta, akkor hozzáértő pár perc alatt be tudja állítani ismét

2013. szept. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

nem igaz. ha nincs meghúzva jól egy csavar egy újnak tekinthető biciklin, akkor arról nem a szerviz tehet, azt bizony még a gyárban trehánykodták el. Márpedig egy ilyen márkánál nekem ne trehánykodjanak. Egy olcsó kevésbé neves terméknél elnézem az ilyet, egy márkás drága terméknél NEM NÉZEM EL.


És tartom amit mondtam: a Kellys 3x annyiba került mint a Capriolo-és 3x annyival jobb? A túrót.

Az is kérdés, jobb-e egyáltalán?

Amennyi gondom volt eddig a nem neves biciklivel és amennyi a nevessel, eddig bőven a nem neves áll nyerésre.



ha nincs meghúzva egy csavar akkor arról nem a kellys tehet hanem a balfék szerviz ahová hordod.

2013. szept. 5. 10:42
 13/16 anonim ***** válasza:

"akkor arról nem a szerviz tehet, azt bizony még a gyárban trehánykodták el."


Ezt rosszul gondolod. A szakszerviznek kell beállítani, ellenőrizni mindent. A bringákat nem menetkész állapotra gyártják sehol sem.

2013. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

-Merida,Magellan,Gepida felső kategória : (rendszereint erős chrome molibdén vagy alu vagy egyéb ötvözetű váz, és különleges strapabíró geometria a csövek keresztmetszete is pl háromszög vagy téglatest alakú, vagy ovális) ez DH, triál bringáknál különösen fontos szempont ahol különleges terhelésnek vannak kitéve a vázak is.

-Hauser, Schwinn alsókategória (tesco gazdaságos minőség és felszereltség) rendszerint olcsó menetes kormánycsapággyal, vékony nyeregcsővel és a legolcsóbb váltókkal szerelt szimplafalú felnivel, a váz sima kör keresztmetszetű dög nehéz acél váz

2014. szept. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 v_matte válasza:

Nem tudom, hogy milyen Caprioloja volt annak aki szidta, mert szerintem igenis jó ár-érték arányú biciklik ezek, mi az enyémet 35 ezerért vettük a szabadkai piacon (capriolo oxygen) és bevallom őszintén kellemeset csalódtam benne. Mégegyszer mondom szabadkai piacon...(azt hittem, hogy egy hulladék lesz), mondjuk csak egy Capriolojuk volt a többi mind tesco minőségű, kisujj vastag kormánnyal...szóval biztos simlisen jutottak hozzá, de mindegy, ha kimész érte és a határon visszaigényeled az áfát 50-60 ezerért már meg lehet úszni a szalonállapotút is. Ez annyit még mindig bőven megér.

Amúgy azóta 4 év telt el és belenyomtam 2000-2500 km-t, óra szerint. 300-400 km-es túrákat vígan lehet vele nyomatni.Például kétszer áttekertem vele a Mecseket, úgyhogy legalább 35-40 kg cucc volt rajta(biciklis táska ruhákkal, sátor, nameg hűtőtáska tele piával meg kajával), illetve én (85kg) és bírta. Hegymenetben gyakran ment a visszaváltás, meg az 1es-1-esben feltekerés, lefelé meg mentem már vele 70-nel is.

Szép festésű, könnyű alumínium vázuk van és egy egészen jó shimano(pl sram) váltó.

Jó kis középkategóriás bicikli, de ahhoz, hogy tökéletes legyen én egy pár ezret még költöttem rá.

Például bovdenes tárcsafékkel árulják, szerintem ez csak a dizájn miatt van, elsőként szedtem le róla, rémes... Viszont, a bovdenes tárcsafék köztudottan sz*r, és sokkal drágább biciklikre is raknak olyanokat ezért nem rónám fel ezt a Capriolonak. Próbáltam már sok fajta bovdenes tárcsaféket, egyszerűen nem húz eléggé és fele akkora fékereje sincs mint egy hagyományosnak. Szóval vettem rá normális "V-fékeket", kb 2-3 ezer forint, és egy tökéletes biciklit kapsz.

Idén még kicseréltem benne az első teleszkópot egy drágábbra(kb 30-40 ezer forintosra), mert a gyári egy kicsit rossz volt benne,(nem romlott el, de elég kényelmetlen volt) és augusztusban a Pilist is bőven bírni fogja. Adriára akarok vele letekerni.

Három db Caprioloja van a családnak és szerintem mi nem normális körülmények között is használjuk őket, pl.: néha előjönnek a túrákon 30 km-es saras, földes, erdős, vagy éppen tört cserepes zötykölődős utak.

A családban kettő Capriolo Oxygen és egy Anolis van, róluk mondtam a véleményem, a többit nem tudom. Az biztos, hogy ez az eddigi legolcsóbb biciklim... Nem reklámozni akarom, de tulajdonképpen mindent megcsinált , ami egy amatőr túrázással járhat és mivel, hogy egy 150-200 ezres Gepidát is ugyanerre használnék, nem hiszem, hogy megérné a tripla ennyi árát.

2017. júl. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Giant. Konnyu, agilis vazak, jo design.

A Cube nagyon nyomul, de nem probaltam meg.

A tobbi csak "futottak meg" kategoria.

Magellan, Hauser eleg okes, a Gepidaval viszont vannak rossz tapasztalataim.

2018. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!