Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Debreceniek! A környéken...

Debreceniek! A környéken merre érdemes kisebb/nagyobb túrákat tenni biciklivel?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy nem 4 sávos autóút mellett tekerni, inkább kicsit természetközelibb, esetleg tényleg kis forgalmú út. Nem nagyon ismerem a környéket, eddig a Vekeri tó, panoráma út környékén voltam. Érdekelnének rövidebb (akár egy órás), és kicsit hosszabb útvonalak is. Ti merre jártok? Esetleg valakinek nincs kedve csatlakozni? (elég kezdő vagyok) 24N

2013. máj. 10. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Erdőspuszta: Hármashegyalja, Kati tó (Vekeri), de bármelyik tó környékére végig a Panoráma úton. Hosszabb útra: Keleti-fcs., Hortobágy (piszok jó!)
2013. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! esetleg le tudnád írni, milyen úton érdemes menni? pl hortobágyra gondolom nem a 33-on.

Néztem látóképi tavat is, de ott is megközelítés ua., vagy kishegyesi út.

Tényleg nincs helyismeretem. :) és még nő is vagyok...

2013. máj. 11. 11:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Tisza-tó körül végig van bicikliút, az is jó kis túra, csak az egész napos lenne, meg el kell vinni odáig a biciklit. Kb 100 km körbe.


Hortobágyra szerintem csak a 33-ason lehet/érdemes menni, de nem olyan forgalmas az, viszonylag sok biciklis is jár azon az úton.

2013. máj. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha lenne bringám szívesen elkalauzolnálak...

A Hortobágy igen izgalmas: kimehetsz vonattal (felteszed a biciklit) és a HORTOPBÁGY feliratú állomásnál leszállsz, vagy mész még egyet a HORTOBÁGY-HALASTÓ-ig. Mindkét helyről iszonyú jó túrákat lehet tenni - az előbbiből a Madár-kórházhoz, a Pusztai-állatkerthez, vagy kimenni Mátára, az utóbbiból meg vagy a kisvasúttal be a pusztába, vagy mellette biciklivel a tavak mellett... Nagyon érdekes, szép tavakkal övezett világba érsz, kilátókkal, pihenőkkel, térképekkel... Hidd el: érdemes!

2013. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tisza-tó tervben van. Köszi a tippeket, jöhetnek még! :)

Utolsó, ha esetleg szerzel bringát, írj. tényleg szívesen veszem a társaságot.

2013. máj. 23. 13:47
 6/8 anonim válasza:

Az erdőspuszta tényleg jó hely, tele jó kis földutakkal. A google térképén jelölve is vannak, egész jól el lehet az alapján navigálni.

Pl a Létai úton elindulsz ott lesz a fancsika 1, majd fancsika 2, attól északra van egy kilátó is. Vagy az acsádi útról a hármashegyaljáig lehet menni.

Vagy pl Szoboszlóra a szováti úton, az annyira nem forgalmas, vagy akár földúton úgy rövidebb, csak rázósabb:D. Onnan meg egész Balmazújvárosig bicikliút van,

majd onnan vissza szintén lehet jönni földúton nem muszáj a 33-on. Bár ez már egy egész nagy kör.

Írj, aztán ha jön a jó idő szivesen megmutatom mi merre.

2013. dec. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2014. jan. 2. 15:37
 8/8 anonim válasza:
Én szívesen csatlakoznék egy ilyen túrára. :) 21/F
2014. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!