Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Olyan kérdésem van, hogy ha...

Olyan kérdésem van, hogy ha kajakozok akkor érdemes e valami fúvós hangszeren játszanom, hogy "nagyobb tüdőm" legyen?

Figyelt kérdés

Mert egyik haverom, is kajakozik és trombitázik is nem tudom mióta (pár éve). Épp úsztunk és egy levegővel valami 60 métert úszott. Én csak olyan 35 métert tudtam pedig gyorsabban is tudok úszni. Szóval ha fúvós hangszeren játszok az még segíthet a kajakozásban is, tahát hogy tovább bírjam ?

Vagy ha ez kicsit fura gondolatmenet, azért biztos értitek mire gondoltam légyszi írjátok meg a véleményeteket.


2012. márc. 8. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha valamit is számít akkor az az úszásnál, mert nagyobb lesz tőle a tüdőd, de szerintem ez nem jelent akkora nagy változást. A tüdőd akkor is hozzászokik a körülményekhez pár év alatt ha csak a sportot űzöd fúvós hangszer nélkül is. Ha mondjuk megnézed az olimpiai úszókat, kajakosokat, nem sok játszik fúvós hangszeren és mégis jók lettek. Én kajakozom, de ott főleg a helyes levegővétel szükséges, aminek a kitapasztalásában a futás segít.
2012. márc. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A semminél jobb.


De ahhoz, hogy jobban kajakozz kevés. A kajakhoz állóképesség kell, amit csak kemény munkával tudsz megszerezni. Erős szív, jó keringés. Magas pulzusszámon kell komoly izomunkát végezni.

2012. márc. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hát először is az erőnléti edzést ajánlanám a figyelmedbe és fúvós hangszer terén pedig a harsonát. Ezen nem olyan egyszerű megtanulni játszani (mivel ez az egyetlen olyan hangszer aminek hang magasságát egy tolócső segítségével lehet módosítani), de sok levegő kell a megszólaltatásához és ez tágítja is a tüdődet egy úttal. Én jól tudom mert harsonás vagyok (bár más hangszereken is játszom de ezt nem sorolnám mert agyf***t kapnál) és mellette úsztam. Meglepő módon azért segített valamilyen szinten.(persze a kettőt össze kell hangolni, hogy minél hatékonyabb legyen a tüdőd befogadó képessége) http://www.youtube.com/watch?v=j8iCyegpTd4&feature=related
2012. aug. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A 08-09 21:50-es kommentelő vagyok

Nem tudom, hogy hogyan értetted a "nagyobb tüdőm legyen"-t de ha úgy ahogy levan írva (tehát, hogy szószerint nagyobb) az nem megvalósítható. A fúvóshangszereken való játszás (de inkább csak a rézfúvós hangszereken) a tüdőd befogadó képességét növeli, de nem egetverő mértékben, azonban a hatékonyságát és az oxingén felvételi készséget nagyban növeli. Ezért is jó a harsona mivel fejleszti a tüdőd és a rekeszizmot valamint a hasizmot kell használni a levegő "kipréseléséhez", ezért erőstíti a hasad és kockásodik is valamilyen szinten (de láthatóan) plusz mivel kajakozol mégjobban megedződik a hasizmod. ;)

2012. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!