Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezik "városi mountain...

Létezik "városi mountain bike"? Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Kölyökkoromtól kezdve, mint a legtöbben, én is montival tekertem évekig. Egy-két éve vettem egy országúti kerékpárt, nagy tévedés volt a részemről, katasztrofális élmény volt városban elsősorban a görnyedés és a vékony gumik anti-járdaszegély jellege miatt. Azóta külföldön bérelős bicókhoz is volt szerencsém, ezek mind alacsonyátlépős, városi bivajok voltak, és hihetetlenül kényelmes volt egyenes háttal tekerni. De ezeket meg erősen rugalmatlannak éreztem, a padkák itt is gyilkosok, és az irányításuk nem annyira finom nekem.


Alapvetően egy montira vágyom, amin nem görnyed az ember, és amin kényelmes tekerni, de ha kell, akkor azért tud vagány jószág lenni. Városban tekerek, túrázni nem szoktam, de városi domborzat azért van. Van valami átmenet egy monti és egy városi között?



2013. máj. 28. 15:48
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Lol, bicajok, nem bivajok.
2013. máj. 28. 15:50
 2/18 anonim ***** válasza:
Trekking bringa. Nagyobb kerekek, teleszkóp, egész kényelmes testtartás, rendes férfiváz (azt nem érzed rugalmasnak).
2013. máj. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk az úton kéne tekerni a bringával, akkor nem lenne probléma a járdaszegély... egyébként én montival tolom, nincs azzal semmi gond. Mondjuk ha most vennék, én is trekkingbringa mellett döntenék.
2013. máj. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

nekem 3 biciklim van, hosszabb túrákhoz országúti, rövidebb túrákhoz, valamint heti 4* aerob edzésemhez fixi,

Városban egy dirt/street wensont használok, járdaszegélyre fel le ugrálás, lépcsőzés fel/le tökéletesen kivitelezhető vele, én városban csak ilyen gépet használnék.

[link]

2013. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

2: Köszi, ránéztem, tényleg olyannak tűnnek a trekkingek, mint amit nagyjából leírtam, íves a kormány meg minden. :)


3: Mindig kell egy kötekedő, aki cserébe még nem is tud érdemben hozzászólni a témához. Ha tehetem, úton tekerek. Megnézem, hogy hogyan kerülöd el Budapest belvárosában, hogy járdaszegélyeket kelljen megugranod alkalmanként.


Sperseus: Bitangul néz ki ez a jószág a képen, de nem túl alacsony? Lehet, hogy csak optikailag tűnik úgy, de olyan érzés, mintha nem tudnád rajta rendesen kinyújtani a lábadat tekeréskor, vagy csak ülésemelés után, amitől meg megint ott vagy a görnyedésnél.

2013. máj. 28. 19:09
 6/18 anonim ***** válasza:
19:09 Hozzászóltam a témához érdemben, én is a trekking mellett teszem le a voksomat. Egyébként napi 50+ km-t tekerek Pesten, nyugodtan velem tarthatsz bármikor. :)
2013. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Akkor szerencsés ember vagy, hogy még nem voltál az intenzíven. :) (Vagy nagyon jó kerülőútjaid vannak, akkor értem is az 50+ kilométert. :D)
2013. máj. 28. 19:49
 8/18 anonim ***** válasza:
8%
mien szerencsetlen padkazik a bringaval??? ha jardazol, ami gyokerseg akkor inkabb roller..azt egyenes hattal is hajthatod, ha meg felsz az autoktol akkor bkv...en is lenyomok 50-60at 1nap a varosban es jardara sohasem tevedek, nemhogy padkak miatt legyenek gondjaim..masokat oltogatsz mikozben jardahuszarkodsz???XDXDXD
2013. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Remélem, így az ötvenhez közelítve előbb-utóbb feltűnik a százalékod.
2013. máj. 28. 22:29
 10/18 anonim ***** válasza:
Amit sperseus linkelt az direkt ilyen nyomott bringa, csodálom, hogy valaki ezt használja közlekedésre (nem arra találták ki). Én a helyedben vennék egy olcsó montit és lecserélném a gumikat rajta vékonyabb slickekre. Nem kerül sokba és nem kell féltened a városban, akár a bolt elé is kikötheted egy negyed órára.
2013. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!