Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezik "városi mountain...

Létezik "városi mountain bike"? Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Kölyökkoromtól kezdve, mint a legtöbben, én is montival tekertem évekig. Egy-két éve vettem egy országúti kerékpárt, nagy tévedés volt a részemről, katasztrofális élmény volt városban elsősorban a görnyedés és a vékony gumik anti-járdaszegély jellege miatt. Azóta külföldön bérelős bicókhoz is volt szerencsém, ezek mind alacsonyátlépős, városi bivajok voltak, és hihetetlenül kényelmes volt egyenes háttal tekerni. De ezeket meg erősen rugalmatlannak éreztem, a padkák itt is gyilkosok, és az irányításuk nem annyira finom nekem.


Alapvetően egy montira vágyom, amin nem görnyed az ember, és amin kényelmes tekerni, de ha kell, akkor azért tud vagány jószág lenni. Városban tekerek, túrázni nem szoktam, de városi domborzat azért van. Van valami átmenet egy monti és egy városi között?



2013. máj. 28. 15:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Egyébként itt többen tekerünk városban tíz kilométereket úton gond nélkül. Egyszerűen figyelni kell magadra és másokra is, lehetőség szerint betartani a KRESZ-t és különösen vigyázni a gyalogosokra, valamint nagyon figyelni a többi bringásra (tapasztalatom szerint a legtöbb gond nem az autósokkal van, hanem a több bringással, akik pont leszarják az összes szabályt).
2013. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Imádom, hogy ez a kérdés tipikus bringás okoskodásba ment át tökéletesen szükségtelenül, csak mert egy hülye a padkából feltételezte, hogy járdahuszár vagyok.


Akkor elmondom mégegyszer, amikor tehetem, úton megyek, utálom a járdán tekerőket, a kerékpár egy jármű. Ennek ellenére néha kell padkázni itt-ott, még csak nem is azért, hogy felmenjek a járdára és ott maradjak, hanem hogy átmenjek egy ötméteres szakaszon valahol, és levágjak egy felesleges kerülőutat, vagy valami. Istenek vagytok, hogy ti minden padkát ortodox vallásosan kikerültök, én továbbra is át fogok hajtani forgalmatlan járdaszakaszokon, ha épp ez az ésszerű megoldás. És amíg nincs rendes kerékpárút-hálózata a városnak, addig én nem fogom a bőröm kockára tenni a körúton és a hidakon, teljesen mindegy, mennyire tartom be a KRESZ-t, az autósok egy része bszik a kerékpárosokra. Eleget tekertem félelemben, hogy mikor csapnak rám egy ajtót, vagy húznak el mellettem legközelebb öt centivel közelebb és borítanak be a parkolósávba. Ettől ti még menőzhettek.

2013. máj. 29. 12:50
 13/18 anonim ***** válasza:
#12: a normális, szabályos közlekedés nem minősül "menőzésnek". Sajnálom, ha félsz a forgalomban, akkor vélhetően nem neked való a városban való kerékpározás.
2013. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
egész bp területén max 20- 25perc alatt odaértem eddig bárhová, amúgy tényleg nem közlekedésre használom a biciklimet, hanem rajta élek:) trükköket tanulok... nem az úton közlekedek, mint ti nyugdíjas bácsik, hanem mindenen keresztül, a legrövidebb útvonalon, ami a célomhoz vezet... épphogy csak a Dunán nem tudok csalni...
2013. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
13: Szövegértelmezési képességeket nem tudok adni, sajnálom.
2013. máj. 29. 16:58
 16/18 anonim ***** válasza:
#15: Na látod azzal én se szolgálhatok neked.
2013. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#14: jó neked. Én mondjuk inkább maradok "nyugdíjas bácsi", amíg tudom, hogy a "mindnen keresztül" gyakran mások biztonsági zónáját jelenti (gondolom itt felmerül a játszótér, park, tömött járda stb.). És minthogy van gyermekem, inkább a "mindnen keresztül" közekedő városi vagányt lököm le a bringáról, ha veszélyben érzem a gyalogosoknak fenntartott területen a gyermekemet. De ettől persze ne zavartasd magad, nagy a világ, nyilván nem találkozunk úgyse.
2013. máj. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
aki tud biciklizni, ismeri a gépet amin ül, tudja kezelni, az nem is fog téged zavarni semmiben... így lelöknöd sem kell a bicikliről...
2013. máj. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!