Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Külső gumi forgásirány?

Moszuke kérdése:

Külső gumi forgásirány?

Figyelt kérdés

sziasztok.

a gumi mindkét falán fel van tüntetve a szokásos, méret, nyomás, sorozatszám, márka stb.

a gumi mintázata asszimetrikus, ezért gondolom nem mind1, hogy teszem fel //CST 1218 (26x1,9 olcsóság)//

fotó a márkajelzésről

[link]

lehet csak odaképzelem, de az ott 1 előremutató nyíl, és aszerint kéne szerelnem, előre-hátulra?



2013. máj. 30. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szokott lenni rajta egy nyíl is, általában "drive" jelzéssel, de egyébként a mintázat maga is nyilat formál és annak a forgásiránnyal megegyezően kell mutatnia.
2013. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Gumin van jelolve, hogy mi a forgasirany elol is es hatul is.

Minta azert nem mervado, mert egyes gumikon (helyes forgasiranyban) az elso es a hatso gumi mintaja pont egymassal szembe nez.

Ha nincs a gumin kulon jeloles, akkor minegy a forgasirany ... egyebekben a gumin talalhato jelolesek az iranytadoak.

2013. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

oh akkor ha jól értelmezem és nincs rajta "drive" írás, jelöléssel akkor ez 1 "olcsóság" és tök mind1 az iránya.


ettől függetlenül akkor felteszem a márkajelzésen lévő kamunyíl szerint, csak, hogy tartsam magam valamihez:D

Köszönöm a válaszokat. nem tudtam, hogy a drágább kategóriáknál külön jelzés van az ilyenekre.

a gumi barázdái pedig maximum a szélén mutatnak "1 irányba" (ez az irány megegyezik a márka jelzés jelével), szal akkor marad ez:)

2013. máj. 30. 14:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Alapból az írás is úgy van rajta mint a forgásirány. Eddig nem találkoztam olyan gumival amin a forgásiránnyal ellentétesen lett volna a felirat.
2013. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezt hogy érted? :D

Mivel minden ember egy adott irányból az ellentétesbe ír és olvas (ez a legtöbb esetben balról jobbra), így mindkét oldalon ennek megfelelően lesz az írás. Így az egyik oldalon forgásiránnyal megegyező, a másikon ezzel ellentétes irányban lesz olvasható, amit ráírnak.

2013. máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ez az utolsó gondolat menet nekem is magas:)
2013. máj. 30. 18:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugy ertette hogy a gumikon a markajelzes mindig a kerekpar jobb oldalan van...
2013. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, itt van mellettem egy gumi, nézegetem minden válasz után :D, de erre mindkét oldalára detto ugyanaz van nyomva. Szerintem így logikus, bármelyik oldalról nézed, ugyanazt tudod leolvasni.
2013. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!