Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpárosok frusztrálják,...

Bölcs Salamon 001 kérdése:

Kerékpárosok frusztrálják, zaklatják a sétálókat a budai felső rakparton. Folyamatos a szitkozódás, állandósult a feszült hangulat. Normális dolog az, hogy kerékpárosok a sétálók között tekernek? Ismerik vajon ezek a sportolók a KRESZ szabályait?

Figyelt kérdés

Ma sétáltam a felső rakparton. Ezen a szakaszon közös a járda a gyalogosoknak, kerékpárosoknak. Egy kismama két 2-3 éves kisgyerekkel próbált haladni a járdán. A gyerekek lecövekeltek, az anyuka fogta a kezüket. Ekkor jött egy kerékpáros, nem kerülte ki őket semerről. lett volna rá módja. Hanem egyenesen kicentizte az egyik csöppséget, majd hangos b..meg felkiáltással lefékezett. 2 percen belül egy biciklis csapat jött. Őket nem zavarta a sétálók tömege, hagos csörtetéssel vágtáztak, úgy kellett elugrálni. Itt is elhangzott pár durva szó, sőt fenyegetés is. Mondanom sem kell, frusztrált az ügy, el is ment a kedvünk az egész városnézéstől.

Vajon mennyi bevétel marad el, ha a turisták nem jönnek? Miért kellene lenyelniük ezt a helyzetet? Van elég szép város ahol elkölthetik a pénzüket, mi meg nyomoroghatunk. Ha már nem lesz pénzem autóra, majd veszek egy biciklit... vagy inkább egy bérletet

(Ha most Ön a kerékpárosok érdekében kíván hozzászólni, akkor előbb gondolja át, hogy elolvasta-e KRESZ módosítást 2012-ban? Mekkora kötelező haladási sebesség pl. egy gyalogos- kerékpáros közös úton? Van egyáltalán sebességmérő a kerékpárján? Mi a kötelező haladási irány a gyalogosoknak, kerékpárosoknak? )



2013. jún. 8. 16:59
 1/9 Linkoln ***** válasza:
76%

Rossz helyre írtad a kérdést, itt sok a bringás. Megpróbálok részrehajlás nélkül nyilatkozni.

Mindegy hogy mi a kressz, ha az úton nem lehet tekerni mert van bringás út, és alig van pesten bringával rendesen járható vonal a sok kereszteződés miatt, akkor esélyes hogy sokan ott fognak szabálytalanul hajtani. Akkor pedig a gyalogos kapjon észbe, és ne ott sétáljon a gyerekekkel. Ha még is sétál mert muszáj, akkor meg figyeljen. Én nem sétáltatnám ott a gyerekem. Persze, nem jó hogy így van, de ez van, attól még elüthetnek a birngások hogy nekem jogom van ott állni.

2013. jún. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel azon a szakaszon nemigen van kijelölt kerékpársáv, a gyalogosok és a bicilisek íratlan szabályok alapján osztoznak a járdán. Aki gyakran jár arra, az megszokja, aki nem, azzal történhetnek ilyesmi kellemetlenségek. Néhány bunkó biciklis miatt nem általánosítanék. Igyekszem mindig a járda valamelyik szélén sétálni, így nem vagyok útban senkinek.
2013. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben ott nem sportolnak, hanem munkába járnak, ergó sietnek. Az a hülyeség, hogy összekényszerítik a kerékpárosokat a gyalogosokkal, közös, szűk útfelületre. A Magyar Kerékpárosklub évek óta lobbizik, hogy szüntessék meg ott az osztott gyalog- és kerékpárutat, vagy legalább legyen szélesebb az út (legalább a nyilvánvalóan felesleges akadályokat távolítsák el, pl. kerek hirdetőoszlop), vagy fessenek piktogramokat az úttestre, hogy aki siet, ott is mehessen.


A főváros le se szarja őket. Legalábbis eddig le se szarta, most már azért finoman alakulnak a dolgok: a Lánchídtól északra levő részen van piktogram és bringabuszsáv, az Erzsébet híd alatti részt is nagyjából normálisra sikerült megcsinálni, meg van még egy jó széles szakasz valahol.


Mindemellett persze az ott kerékpározó emberek között is sok a bunkó, de ennek nem ahhoz van köze, hogy kerékpároznak, hanem hogy ők amúgy is bunkók és a rosszul kialakított kerékpárúton ez hatványozottan előjön. Ha ugyanők autóval mennének, akkor meg a zebrán nem engednék át a gyalogosokat.

2013. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
lehet a járdán hajtani de csak 15km/h-al maximum
2013. jún. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"lehet a járdán hajtani de csak 15km/h-al maximum"

A járdán nem lehet, kivéve főútvonal mellett a 12 éven aluli gyermekek számára, vagy ha az út fizikailag járhatatlan kerékpárral (pl. földút néha tud olyan lenni). Ilyenkor maximum 10 km/h-val szabad hajtani.


A gyalog- és kerékpárúton viszont kötelező (tehát mellette az úton tilos, kivéve, ha az úttestre piktogramot festettek, vagy ha a gyalogosok forgalma akadályozná a kerékpárost (ez ezekkel a szavakkal van a kreszben, de hogy hogy kell értelmezni, honnantól számít akadályozásnak, meg hogy mely szakaszra ad ez felmentést, azt ne tőlem kérdezzétek).


A sebességmérő pedig nem kötelező tartozéka a kerékpárnak a kresz szerint.

2013. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Kölcsönös odafigyeléssel és udvariassággal kezelhető kérdés. Ha együttműködésre képtelen, erőszakos emberek ilyen helyzetben találkoznak, akkor mindig van konfliktusveszély.


Szoktam gyalogolni is és kerékpározni is az adott útszakaszon, soha nem szidalmazott senki és én sem szidalmaztam senkit. Bringával lelassítok, ha látom, hogy gyalogosok vannak. Gyalogosként igyekszem a szélén közlekedni, hogy másnak is maradjon hely.


Tényleg jobb lenne több és széleseb kerékpárút, de ez van. Lehetne százszor rosszabb is.

2013. jún. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Eleve nem értem azokat, akik biciklivel járnak a város leglehetetlenebb részein is, ráadásul munkába, ami eleve száguldozásra készteti őket, mert ugye senki nem akar elkésni.

Én nem vagyok kerékpárellenes, én is szoktam bringázni szabadidőmben, de mindig odafigyelve a gyalogosokra és igyekszem az autósokat is e legkevésbé zavarni.

Sajnos ismerem a kérdésben leírt bringásokat, legtöbbjük úgy néz ki, mint egy szakadt csöves, lehajtott fejjel teker mint valami felsőbbrendű lény, lenéz mindenkit, aki nem két keréken közlekedik és hatalmas pofával osztja az észt mindenkinek, amíg valaki jól orrba nem vágja.

Az ilyenek miatt utálják csomóan a bicikliseket, pedig lehetne ezt normálisan, ott, ahol erre alkalmas az út. Sajnos a kerékpáros kultúrával még nagyon sokáig adós marad az ország...

2013. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kedves kérdező

Tudtommal a kerékpáron egyáltalán nem kötelező felszerelés a sebességmérő. A közös részen tudomásom szerint 10 km/h a megengedett sebesség. A kreszt átgondolva, az érintett útvonalon több száz km-rel a hátam mögött kijelenteném, hogy nincs olyan szabály, ahol engedett lenne az egész KÖZÖS út elfoglalása gyalogosként. Elismerem hogy rengeteg idióta kerekes van az utakon és veszélyesen közlekednek de vegyük már észre, hogy van annak az útnak egy jobb oldala is és ha gyalogosan megállunk, vagy elfordulunk az úton, nézzünk körül! Idióták és közlekedési analfabéták pedig voltak, vannak és lesznek. Sajnos...

2014. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Köszönd Momentum bácsinak most végképp az lesz!!

Ész és értelem legkisebb jele nélkül egyirányú utca szemben jogos,de most fel a gyalogos flaszterra a nem 10zel kötelezően közlekedőket!!

2020. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!