Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Orszaguti kis kerekkel? =...

Orszaguti kis kerekkel? = minivelo

Figyelt kérdés

szerintetek jo lehet egy ilyen bringa? [link]

gondolom: hegyet maszni tok jo lehet



#országút #érdekes #minivelo #kicsi kerék
2013. jún. 20. 08:38
 1/9 A kérdező kommentje:

Csak most fedeztem fel, hogy letezik ez az ugynevezett minivelo.


[link]


Nekem nagyon tetszik :)

2013. jún. 20. 08:42
 2/9 Linkoln ***** válasza:

Borzalmas.. :D Mint egy magas kemping.. :D Bocs, ez a véleményem, azthiszem, erre voltál kíváncsi.

Hegyet mászni? Miért lenne jó? Nem hinném hogy hatékony lenne, inkább, extrém kinézetre törekedtek.

2013. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hegymaszasra azert lehet jobb mint a nagykereku testvere, hiszen ugyan azon a hajtason a kisebb kerek ugyan ugy mukodik mint a valto viszonylataban a kisebb-nagyobb fogaskerekek. Persze sokkal lassabb, de sokkal nyomatekosabb ... biztos vigan feltekerhetsz a Kiscelli utcan :)


Persze biztosan rohejes egy ilyenen tekerni, de attol meg tok buli :) Zaros hataridon belul biztos lesz egy ilyenem.

2013. jún. 20. 18:24
 4/9 A kérdező kommentje:

Es azert ha jobban belegondolok, hogy a rekumbens bringak a leggyorsabbak es azoknak van ilyen 20-as kereke, szoval siman eltudom kepzelni, hogy eleg furgek is az ilyen minivelo-k.

Majd ha mar nekem is lesz, biztosan leforumozom valahol a velemenyem :)

2013. jún. 20. 18:29
 5/9 Linkoln ***** válasza:

Hát, igaziból, elhiheted (Versenyzek) hogy egy darabig jó a kisebb áttétel, de egy idő után elég kicsit az áttétel, és ha annál kisebb akkor az már nem hatékonyabb.

39-25ös áttételnél kisebb nem kell egy 28as kerékhez.

Rekumbens gyors, mert nagyobb a dolgozó izom, de nincs elég ideje regerenálódni két pedálozás között, ezért hamarabb fárad az ember. ÉS az outi behozza. Outi a kiráááály.. :D

2013. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

eleg gaz ha magyarhonba kell a 39-25

itt ahol a kekes 42-16os ss-el teljesithetoXD

akinek 11-21nel nagyobb sora van az gyengeXD

(Hatmeg aki compact-ot taposs:)


Csak egybe nem gondoltal bele kerdezo, hogy mennyire megno a gordulesi ellenalla, es mennyire lecsokkan a sebesseged


nagytanyer-konuszon (53-11en) tekerve egy atlag outival 23as kulsokkel lesz egy 10.1meteres atteteled, mig a pocskoszoru 20assal 7.18meter ami hatalmas kulonbseg....

egy atlag 90es pedalcsapasszammal tekerve outival 54.6ot, pocskoszoruvel pedig 38.8km/h oraval..vagyis megnott gordulesi ellenallassal tekerhetsz mint a gep, mikozben alig haladsz...gratula...jo otlet

2013. jún. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

HomoHominiLupusEst!


Nos, mint irtam is: ertem en, hogy lassabb ... de erosebb. Termeszetesen normal korulmenyek kozott nem versenyeztetnem meg egymas ellen a 28-ast ezzel a "pocskoszoruvel" ... de (!?)


De mivel hobbim a kerekparozas, van vilagkupagyoztes montim, van klasszik olasz acelvazasom, van full karbon versenykesz gepem, igy hat el fog ferni egy ilyen mutyurke is :)

2013. jún. 21. 07:49
 8/9 A kérdező kommentje:

Amugy is mint a kovetkezo peldabol lathato, nem feltetlenul a kerek merete a lenyeg :)


[link]

2013. jún. 21. 07:53
 9/9 Linkoln ***** válasza:

Akinek 11-21esnél nagyonn a sora gyenge?? Eh. Én nem tartom magam gyengének, de nekem 13-26os a sorom.

A 39-es tányérhoz erős a lábam. Alföldi vagyok.

Alapjáraton 95ös a pedálfordulatom.

A nagy tányér 53-as. 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 26.

53-as mellett 16, 17, 18 assal lehet normálisan hajtani, hogy ne álljon keresztbe a lánc.

16-osra ritkán rakom le, alig birom ezt a sort is. Már gondolkoztam a kompakton... :D De az meg picit pici, a másik véglet.. Oh he.. :D

2013. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!