Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpározás hogyan?

Országúti kerékpározás hogyan?

Figyelt kérdés
Egy ideje edzek és tavaly nyáron képes voltam 100km-t 3 óra körül letekerni. Idén már nem megy ilyen gyorsan. Hogyan nyerjem vissza a formám?

2013. jún. 11. 21:32
 1/8 anonim válasza:
47%
Próbáld lejtős úton.
2013. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Edz többet. Amúgy 100 km 3 óra alatt, durva! Én 245öt mentem 12 óra alatt :(
2013. jún. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sík úton nem durva szerintem, 33 km/h az átlag.
2013. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Linkoln ***** válasza:

Hát, bringa függő is picit. Nem rossz azért. 33-as átlaggal nem megy a 100, valahogy nagyon nehezen kivitelezhető a tökéletesen egyenletes tempó. Ha 100-at 3 óra alatt megy az ember akkor inkább 34-35 mondható etalonnak. Ami nem rossz olyan távon. Látatlanban.

Nos, nem tudom mennyire vagy a témában.

A bringa tökéletesen hozzád legyen beállítva. Ez alap kell hogy legyen. Megfelelő regerenálódás, pihenés előtte, elég tápanyag tekerésre. Ezek nagyon fontosak. Ha nincs kaja utánpótlás, akkor 100km tud végzetes lenni.

Ezeket nem részletezem, ovlass utána ha esetleg nem vagy teljesen tisztába velük.

Edzés terén. Ne edzd túl magad. Pihenj eleget, de amikor tekersz, akkor azt rendesen keményen csináld.

Van több féle intenzitás. Kardio, anaerob küszöbön tekerés, heti 4 kemény edzés. Variálj, két három hetente valami változtatás legyen a 4 edzős napban. Mindig emeld a terhelést. Ha már 2 hónapja emeled, akkor jöjjön két lazább hét, majd esetleg válthatsz edzéstervet is.

Intervallum is mehet, de az inkább 1 óra alatti távokon a nyerő. Ha a szíved, vagy a keringés a gyenge, nem pedig az izom akkor is 2 hónap edzés után betehetsz következő edzéstervnek egy intervallumosat, de csak ha tényleg fel vagy rá készülve.

Egyébként keresd meg hogy mi a gyengéd.

Hosszútávú állóképességed? Izomtömeg? Keringés? tüdő? Szív?

És ellensúlyozd mindig azt mai éppen a gyenge láncszem.

Pl.: Gyenge tüdő:

Heti 4 napos edzés ugyebár.

1. nap kardio intenzitáson nagyon hosszú táv tekerése, tlejesen egyenletesen. (Ez jó a hosszú távú állóképességnek, a tüdőnek, és keringésnek elsősorban)

2. pihenőnap

3. Anaerob küszöbön edzés, pedálfordulat orientáltan, mert gyenge a tüdőd. Kb 10 perc bevezető tekerés, 50 perc anaerob küszöbön tlejesen egyenletesen kőkeményen. 10 perc levezetés. Percenként 110-120 pedálfordulat.

4. Anaerob küszöbön tekerés ugyan így csak sima 90-95ös pedálfordulattal percenként.

5. pihenőnap.

6. Fartlek, vagy felső kardio intenzitáson 1:30 perc tekerés.

7. pihenőnap.


AMint a tüdő már nem a gyenge láncszem, és valami átveszi a helyét, pl az erő, akkor válts pl úgy hogy az extra nap nem pedálfordulat orientált hanem erő orientált, azaz 70es pedálfordulattal tekersz anaerob küszöb alatt.

Egyik pihenőnap mehet saját súlyos erőállóképesség fejlesztés is combra. Ha lejár a 2 hónapos edzésterv, akkor értelem szerűen két hét levezetés, és akkor fogod érezni hogy sikerült-e. És ha már bírja a comb is, de észreveszed hogy a szíved vagy a keringés az ami nem bírja, akkor mehet több hosszú távú edzés. Ha meg szemmel láthatóan bírod a hosszú dinamikus megterhelést, mehetne valami fartlek féle, vagy tervezett hosszú intervallumos gyakorlat.

Ha nagyon szembe ötlő a deficit akkor vágj bele egy kőkemény intervallumos edzéstervbe. Ez is két hónap. utána levezeted, és már már kirobbanó formában leszel.

Ha azonban izomtömeg a gyenge láncszem, akkor tömegelned kell. Kardio bringázás simán heti 3x kb. És súlyzós vagy erőállóképességi fegyencedzés heti 2x. Itt is él a 2 hónaponta válts edzést alapelv. Azaz 2 hónapig saját súlyos alapozás pl. 2 hét levezetés. 2 ónap súllyal történő tömegelés. két hét levezetés. Kb 3 kiló izmot szerzel, és minden okés. Mehet rá az edzés, kidolgozhatod a friss izmot, egy ismét bringás edzéstervvel.

2013. jún. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
állóképességgel van gondom, bringám tökéletes van beállítva (már amennyire lehet), köszi a válaszokat
2013. jún. 12. 15:36
 6/8 A kérdező kommentje:
eléggé benne vagyok a témában
2013. jún. 12. 15:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyu! A Tour de Francet is nagy valoszinuseggel mas fogja megnyerni, mint tavaly. Nem lehetsz mindig csucsformaban.

Szerintem a helyes taplalkozas es a kello pihenes elengedhetetlen, de az edzes kozbeni megfelelo energia es asvanyaanyag potlas is folyamatosan fontos.

Lehet, hogy csak a lelkesedesed hagyott alabb ... probald meg nem a tavalyi eredmenyedet megismetelni, hanem keress uj lekuzdheto celokat (menj neki Kekestetonek, vagy valami hasonlo).

Egy edzotars sem hulyeseg, keress bringas haverokat.

2013. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kössz!
2013. jún. 13. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!