Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerelés: Az első és hátsó...

Tomcsó kérdése:

Szerelés: Az első és hátsó fogaskerék síkja (legnagyobb fokozatban) túl messze van egymástól, és a lánc túlzottan megtörik. Hogyan lehetne orvosolni a hibát?

Figyelt kérdés
A lánc legnagyobb fokozatban olyan búgó hangot és rezgést ad, ami elég zavaró és nyilván nem is egészséges. Új 8 sebességes hátsó fogaskerék van rajta, eddig csak 7-es volt (pedig a váltó 8-as). Az elején baj volt, h az első váltó pozíciója nem volt eléggé kitekerve és ahhoz ért hozzá a lánc,de már azt megoldottam. De így is búgott valami, és hát a lánc túl nagy törése a ludas. Lehetséges lenne az első fogaskerék és a váz közé tenni egy köztest ami kijjebb helyezi az egészet? Vagy másik első fogaskerék a megoldás?
2013. jún. 25. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt szinte kizártnak tartom amit mondasz. Ez azt jelentené, hogy a legnagyobb lánckerék a legkisebb fogaskerékkel nem képes együtt dolgozni (ez a legnagyobb fokozat ugye). Ha viszont a keresztbe váltásra gondolsz, akkor az természetes, hogy nem használható minden fokozat. 27 sebességes váltó esetén például nagyjából 14 fokozat használható. Itt találsz két ábrát is (bár csak 6-os sorhoz):

[link]

2013. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon jó ábra és leírás, de sajnos pont az a helyzet, hogy nekem kilóg a hátsó fogaskerék, az első legnagyobb fogaskerék síkjából (mint ahogy leírtam). Így nekem az első maxon használható a 5-6-7 tökéletesen, de a 8 már nem. És ez a problémám!
2013. jún. 25. 15:05
 3/4 anonim ***** válasza:
A láncvonalat változtathatod akkor úgy, hogy a középrészt kicseréled egy hosszabb tengelyűre.
2013. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, ahogy gyorsan utána néztem, ehhez a művelethez, több spéci szerszám szükséges, szóval érdemesebb szervízbe átalakítani.

Köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 25. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!