Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Első-hátsó fogaskerék-csere...

Első-hátsó fogaskerék-csere mtb kerékpárra kb. mennyiből oldható meg legolcsóbban?

Figyelt kérdés
Aki jártas a témában és válaszolna, annak megköszönném.
2011. jún. 7. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

attól függ milyet akarsz

hátsó kb 4000 az első meg csak akkor ha bontható a hajtóműved azaz le lehet cserélni a lánctányérokat meg arra kell figyelni hogy hány karos, az kb darabja 3e-5e

a szerelés meg változó de az 1e-ből megvan

2011. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha hajtóművet és lánckeréksort cserélsz akkor láncot is kell. Milyen bringáról van szó? Tudni kellene, hogy milyen típusú a középcsapágy (gondolom négyszögtengelyes, de nem biztos) meg a hátsó agy (menetes vagy kazettás), meg azt is, hogy hány sebességes.

Ezektől függetlenül ha az olcsóbb, de elfogadható kategóriát nézzük:

Shimano legolcsóbb hajtómű: kb. 5000

Shimano legolcsóbb lánckeréksor: kb. 3000

Sram vagy Shimano lánc: kb. 2-3000

Szóval kb. 10000-ből.

2011. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát én hátra vettem zoggie országúti fogsort (mtb-ra, csak így nagyobb áttétellel tudok menni), 1800-ért vagy vmi hasonló, 7 tányérost. Előre kapsz 2500-től sunrace, bike+ belépőszintű hajtóműveket. Tányérokat szerintem nem érdemes külön venni, mert ilyen árkategóriában (olcsó hajtómű esetén) még akár drágábban kapsz vagy sehogy, mintha hajtókaron vennéd. Én 2500 körül tudtam Shimano Aliviora szerezni 42-es tányért, többi helyen 4990-ért akarták adni. Persze, ha találsz bontottat valamelyik szervízben, az is jó lehet, csak ugye az már valószínűleg bekopott egy másik lánchoz, új lánccal nem lenne az igazi. Ha van rá keret, 4-5000-ért vegyél inkább egy Shimano Acerát. Meg ugye láncot kéne cserélni, hogy együtt kopjanak be, az is 1500-3000 között kapsz.
2011. jún. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!