Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy eddig napi szinten nem...

Egy eddig napi szinten nem sokat mozgó ember szert tehet a mostaninál nagyobb állóképességre, ha elkezd heti 4-5-ször biciklizni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években nagyon el volt hanyagolva nálam a (rendszeres) mozgás, és mi tagadás, nem vagyok éppen egy súlytalan ember jelenleg.

Ez annyira nem is zavar (tudom, kellene fogynom, de nem ez a fő szempontom jelenleg)), de az állóképességem bizony megkopott. És ez már jobban zavar. Ez ellen szeretnék valamit tenni. És mivel futni nem szeretek, maradt a biciklim, mint itthon elérhető ingyenes megoldás.

Szóval szerintetek ilyen szempontból van értelme elkezdenem bicajozni? Lassan kezdeném, megnézném mennyit bírok, és mondjuk havonta emelnék kicsit a távon.


+1 kérdés: egy régi Mounatin Bike-om van jelenleg, ez számít? Vagy az elején mindegy, hogy mivel kezdem el?


Minden tanács jól jönne. Előre is köszönöm a segítséget.



2013. jún. 30. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is régi montainbike-om van. Konkrétan 22 éves, igaz akkor egy csúcsgép volt. De műszakilag tökéletes állapotban van. Ez sokkal fontosabb, mint hogy mennyi idős.


A biciklizés a térdnek sokkal jobb, mint a futás. Ha túlsúlyos vagy, akkor ez eleve egy sokkal jobb választás.

Értelme minden sportnak van.

2013. jún. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

állóképességi edzésnek az ugrókötél edzés lenne ideális inkább.

[link]

napi 5 percről indul,uh kis túlsúllyal is lehet csinálni.

utána meg mehetne akkor a bringa.

annál arra figyelj,hogy ne menj 20km/h alá.

és jó a monti erre persze.

2013. jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy a biciklizés nem sokat segít, mert az ember hajlamos visszavenni a tekerésből ha egy kicsit is fárad. Itt nincs a kényszer, mint az úszásnál vagy a futásnál.
2013. jún. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: Hát az én bringám is 20 év körüli, őszintén szólva nem tudom, hogy akkoriban milyennek számított, a szüleimtől kaptam. De természetesen most is rendben van, nincs semmi baja.


2. válaszolónak: ez az ugróköteles tipp nem is hangzik rosszul. De azt hogy érted, hogy kis túlsúllyal. Sajnos nekem elég nagy túlsúlyom van. Akkor is megpróbálhatom?

És még valami: gondolom ezt biciklizés mellett is lehet csinálni, ugye?


3. válaszolónak: nem értek egyet. Az úszás még csak-csak, de a futásnál mivel van több kényszer a továbbmenetelre, mint a biciklizésnél?

2013. jún. 30. 19:34
 5/6 anonim ***** válasza:

2 naponta tekerj 1 órát, lehetőleg kevés szabadonfutással, legyen folyamatos a tekerés, keress erre megfelelő útvonalat a környéken, kezdésnek jöhet 10-15km (tempósan, nem rohanva ez kb 30 perc) aztán ezt növeld ha ez már jól megy, hogy időben is kitegye az 1 órát

nézd meg mennyit enged a külső gumid, és annyi nyomást pumpálj bele, pl az enyém 4,5 bar-t, ezen is tartom, borzasztó sokat jelent bringázásnál a megfelelő nyomás

legyen jól beállítva a magasságodhoz a kormány, és a nyereg, főleg a nyereg, erről találsz a neten leírásokat, a másik legfontosabb ez, nagyobb lesz a hatásfok, és kényelmesebb a tekerés

a többit nem írom le, ha rendbe van tartva a gép akkor menni fog alattad szépen, és neked csak a tekerésre kell figyelned

esetleg még a nyereg lehet a gyenge láncszem, mert 1 óra alatt egy kevésbé jó nyereg már nyomni fog, ezt akkor érdemes lecserélni egy jobbra, ami olyan 5-8e körül mozog, van direkt ilyen prosztatakímélő nyereg ami hosszútávon is kényelmes, annak ellenére, hogy nem 10cm szivacsból áll


ha esetleg közben szeretnél fogyni is, (mert a bringázástól még nem fogsz), akkor jelentősen csökkentsd a szénhidrát bevitelt (táblázatokkal tele a net miben van sok), és növeld a fehérjebevitelt, ha e mellett még tekersz is akkor szépen leadod a kilókat is lassacskán

azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy szedj C vitamint minden nap (min 500mg, de inkább többet), kevesebbet leszel beteg, a túlsúly és a mozgáshiány ugyanis gyengíti a szervezetet


sok sikert, kitartást, jó tekerést!

2013. jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a tekerés nagyon sokat segített az állóképességem fejlesztésében. Csak ajánlani tudom ;)
2013. jún. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!