Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miert van ilyen ellege eros...

Miert van ilyen ellege eros hangja a lancnak es valtonak tekeres kozben?

Figyelt kérdés

Van egy egy eves mtb biciklim, hatul Shimano SLX RD-M662 Shadow 9-es valto van, a lancrol nem tudok pontos adatot.

Amikor megyek vele akkor halaltszik hatul a fogaskerekektol foleg egy olyan tipikus 'lanc hang' ami nem nyikorgas, vagy recseges hanem olyan mintha a lancszemektol es a hatso valto fogaskereketol jonne ahogy meggorbul rajtuk a lanc menet kozben.

A lancot mar sokszor megtisztitottam spayel, regebben wd-40el fujtam, most meg Tf2 lubricant spayel. Ha el akarok indulni es elotte befujom a Tf2-vel akkor sem tunik el a hang es ellege idegesit mert olyan mintha nem is lenne semmi kenoanyag. Nem tudom mitol lehet, lanc, fogaskerekek, spray, minosege, vagy esetleg a valto nem megfelelo helyzetben all tekeres kozben de ez utobbit nem hinnem. Elegge idegesit mar ez egy 180ezer ft-s biciklinel.

Velemeny?



2013. júl. 11. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Esetleg vedd fel videóra, hogy látni is lehessen, mert így elég sok oka lehet.

Mióta hallod?

1 éve rendesen volt kenve a lánc? Mondjuk ha sokat használtad, akkor akár hetente többször is?

2013. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Váltógörgő is futhat hangosan.. Amúgy meg a erről mindig csak a vita megy de a Wd40 nem lánckenő anyag. Nézd meg nem -e szorultak esetleg meg a görgők,vagy nem túlzottan porosak..
2013. júl. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:
A láncvonal jól van beállítva? Nem ér hozzá a lánc a terelőhöz? Próbáltál állítani a bowdenfeszességen?
2013. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!