Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Három kerekű, elektromos,...

Három kerekű, elektromos, vagy nem elektromos kerékpárt szeretnék, melyiket ajánlod?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen mozgok , három kerekű kerékpárt gondoltam , vegyek , ne vegyek , mit is tegyek ? Az elektromos jó lenne , mert nem kell hajtani, de hogy az mennyire üzembiztos , hát van fenntartásom.

A hagyományos , három kerekű is , hogy mennyire válik be , ki tudja ?

Öreg és kövér vagyok , két csípő és két térd protézis műtét előtt állok . Mennék néha el a házból , de hogyan is tudnék ? Mindig imádtam a kerékpározást , de a két kerekűvel már nem lehet , mert veszélyes a megállás és leszállás, vagy sikerűl , vagy nem ! Van valakinek tapasztalata ?


2013. júl. 16. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
2013. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még a papámnak vettünk használtan, a "Tornádó" háromkerekű tricilkit, amikor már nehezen mozgott. Szinte teljesen hásználatlan volt, mert akinek vették, félt ráülni, sosem vezetett autót, mindig csak biciklizett, és nem tudott menni vele. Így jutottunk hozzá 130 ezer FT-ért. Miután a papám elhunyt, nem adtuk el, meg mindig használjuk, boltba járásra, postára, vagy csupán közlekedésre. Engem mindig megnéznek az utcán vele, mindig azt hiszik rokkant fiatal vagyok, de szerencsére 19 évemmel nincsenek mozgásproblémáim. Barátaim is furcsán néztek rám, mikor ezzel mentem hozzájuk, de kipróbálás után egyből mindenkinek tetszett, alig akarták leszállni róla. Szoktam merészebb trükköket is csinálni vele, pl. tudok vele 2 keréken menni oldalasan, vagy a hátsó kereket csúsztatni gyors kanyarokban, tehát én szórakozni is szoktam vele. A kilóméteróra 30 km/h sebességet mutat, de valójában 35-tel megyek maximum, lemértük pontosabban. Lehetne még gyorsabb is, egy kis trükkel, de nem kell, ez meg épp a biztonságos sebesség, gyorsan könnyű vele felborulni.

Nekünk az elsőkerék meghajtású változat van, ami azért jó, mert képtelenség vele hátrafele felborulni indulásnál. Nagyon jól fel lehet vele menni dombon is, egy töltéssel simán elmegy 40 km-t. Mikor megvettük, egész nap mentem vele és csak estére merült le. Műszaki gondunk nem volt eddig vele, már 4 éve megvan, meleg szívvel ajánlom!

2013. júl. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ , sokat segített , üdv
2013. júl. 17. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!