Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mik a teendők és a tudnivalók?...

Mik a teendők és a tudnivalók? Olyanok válaszát várom, akik gyakorlottabb kerékpártúrázók és esetleg el tudnak látni hasznos tanácsokkal. Mik szükségesek, ha az ember egy egész napos kerékpártúrát tervez?

Figyelt kérdés
Néhány hete elhatároztam, hogy egészségesen fogok élni, és ehhez hozzátartozik a rendszeres testmozgás. Vidéken élek, így konditerem nem igazán van a közelben, nem is nagyon szeretem őket, futni sem szeretek, viszont kiskorom óta imádok kerékpározni, így erre esett a választásom. Viszont van még mit fejlődnöm a túrázás terén...Az érdekelne, hogy mit kell tudni, ha az ember túrázni szeretne két keréken, esetleg hosszabb távon is. Milyen felszerelés ajánlott, illetve kötelező? Eddig már beszereztem a biciklimre csengőt, első-hátsó lámpát újakat, macskaszemet első-hátsó kerékre, új és kényelmes nyerget, valamint teljesen új külső-belső gumikat. Mi az, ami még esetleg jól jön? (kivétel a kulacs, mert az már eleve volt). Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! :)

2013. júl. 18. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Nos: :)

Kerekparozas alapja egy jo bringa es sok folyadek. Ennyi :)


De komolyra forditva a szot. Nem turazas, ha csak elmesz bringazni egy hosszut ... ilyenkor csak a megfelelo energiapotlasra, a kello mennyisegu folyadekra es az esetlegesen elofordulo tecnikai problemakra kell felkeszulni.

Ha turazol, azaz a mindennapokatb felulnulo, esetleg ottalvos kimozdulasra gondolsz, akkor sem kell sokkal jobban felkeszulni, max.+fogkefe, alsonadrag es halozsak :)

Nem kell megilyedni ha messzebb kerulsz az otthonodtol :) Nyugodtan indulj neki az eletnek.

2013. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én ottalvós túrázásra gondoltam, mármint hogy messzebb az otthonomtól. Meg akarok nézni nevezetességeket, látványosságokat Magyarországon, és két keréken szeretnék eljutni ezekre a helyekre. Csak nem tudom, hogy megbüntethetnek-e, ha esetleg nincs bicikli út és a főúton (szabályosan) közlekedek.
2013. júl. 18. 15:43
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

ha nem vagy ittas, és megvannak a biciklid kötelező tartozékai, akkor nem fog megbüntetni érte senki. én hétvégente tekerek 150-200km-t, soha nem készülök túl... csak a bicikli, a telefonom és a pénztárcám, meg persze energiaszelet és izotóniás ital. Mikor többnapos túrára megyek, bár ez ritka akkor is maximum, ha viszek magammal 1 pótgumit, meg szerszámot ami a cseréjéhez kell, én úgy vagyok vele, hogy ha nagyon messze történe bármi a biciklivel, akkor szépen vagy tömeg közlekedek, vagy telefonálok... volt már egy olyan kalandom, hogy 150km-re itthonról elszakadt a láncom, és nyílegyenesen beleesett egy csatornába... de egy multinacionális cég mellett kiválasztottam egy olyan alsó kategóriás biciklit amin látszik, hogy biztosan nem messziről járnak vele és van rajta táska, kértem a biztonsági őrtől egy tollat és egy cetlit, ráírtam a telefonszámomat, az üzenetet, hogy én loptam el a láncod, és hogy hívj föl:) belecsúsztattam egy 5ezrest és lekaptam a láncát...

szóval: pénztárca, mobiltelefon, víz minden mennyiségben, étel, lehetőleg könnyen emészthető, és leleményesség semmi más nem kell...

2013. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Előző.

Felhívott az illető? :)

2013. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem hosszabb túrán a kenőanyaggal voltak problémáim. Igaz, hogy terepen mentünk, porban, de 40-50 kilométerenként teljesen kiszáradt a lánc. Szerencsére a társamnál volt olaj.
2013. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igen felhívott eléggé feldúlt állapotban, de elmondtam neki az 5000rest attól picit megnyugodott és mivel fiatal lány volt, kárpótlásul meghívtam vacsorázni:) azóta is nagyon jó barátom:)
2013. júl. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De jo! :) Tehat ha mondjuk kirabolok egy bankot es a szefbe rakok egy cedulat, hogy igaz most elvittem, de majd vissza adom egyszer, akkor jo viszonyom lesz a bankkal? :D


Jol van na! Csak vicceltem. :)

2013. júl. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mivel arra a biciklire elég volt egy alap párezer forintos lánc, nekem meg a vezeklésre ráment 20... így ha bankot rabolsz, de közben egy lelkiismeretes milliárdos vagy, akkor még jól is kijöhet... :)
2013. júl. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elso szabaly a hosszabb turakra: rokonaid, ismeroseid tudjak az utvonaladat, ha nem erkeznel haza idoben, nagyjabol tudjak, hogy merre keressenek, merre lehetsz felcsavarodva egy fara. Menet kozben nem art neha eletjelt adni magunkrol az otthoniaknak, hogy tudjak eppen merre jarunk.

Nos, ehhez csak egy mobiltelefon kell (es terero) :)


Indulas elott terkepezd fel, hogy ut kozben hol tudsz majd az ellatmanyodon frissiteni, esetleg alkatreszboltot is felkutathatsz a technikai problemak esetere. szerszamok amugy legyenek nalad es gumijavito feltetlenul.


Idojaras viszontagsagokra is erdemes rakeszulni, mert ha mindened atazik az nagy mertekben megkeseriti az utad.


Egeszsegugyi aprosagok sem artanak, bar sosem legyen rajuk szukseg, de baleset eseten nem arthat ha eltudsz latni egy-ket fajta serulest.


Indulas elott termeszetesen az egesz bringat erdemes atnezni es leapolni, a vilagitasi berendezesek arramforrasait felfrissiteni es a fekekrol is megbizonyosodni, hogy kitartanak az ut alatt.


Minden mas tobbi rakeszules folosleges, csak a tok altalanos higieniai cuccok es taborozasi kellekek kelhetnek, de ez egyenfuggo.

2013. júl. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!