Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklizéstől csak a lábam...

A biciklizéstől csak a lábam fog izmosodni, vagy csinosabb leszek úgy általában, ha napi 40 km-t tekerek?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, nagyon-nagyon szeretek biciklizni, de már így is nagyon izmos a vádlim és a combom is, a hasam meg a karom viszont kicsit plötyi. Remélem, hogy a biciklizés ezen is segít majd. Vagy tévedek?

Már két hete napi 40km-t tekerek le, de a hasamon nem látszik semmi változás.


2013. júl. 18. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Szépen le fogsz fogyni...
2013. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja, és a másik, hogy mire hazaérek, valami hihetetlenül sokat eszem, nem tudok megállni, de nem is akarok. Valószínűleg sok energiát igényel a tekerés, vagy nem tudom. És hiába eszek indulás előtt. Elvileg sportolás után nem jó enni, nem? Mások hogy bírják ki?
2013. júl. 18. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
ha nem a legnagyobb áttéttel tekersz akkor nem fog izmosodni a lábad, amikor hazamész próbálj csak egy kis tésztát enni fél órával utána meg mehet a natúr csirkemell szerintem
2013. júl. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát, azért eszel sokat utána, mert jó sok energiát elvesz. de a fogyás a kajától jobban függ, hogy mit eszel, s a bicaj nem sokat tesz a karodért, meg a hasadért. oda mást kéne sportolni. bár én a karomat igencsak éreztem a múltkor 120 km után, de alapban nem igazán edzi.
2013. júl. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Keves folyadekot iszol edzes kozben, baromi nagy az energiaveszteseged es ezert eszel utana olyan sokat. Ha viszont mindig kieszed a hutot, akkor nem fog menni a fogyas.

Igyal sok (megfelelo) folyadekot az edzes alatt es utan! Es nem leszel olyan ehes.

2013. júl. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen sebességgel tekersz, milyen erőbedobással. Nem mindegy milyen áttétellel. Nem mindegy mit ettél előtte, iszol-e eleget. Ez egy elég összetett dolog. Ha igazán kemény edzést akarsz akkor hegy. Hegyre felfelé tekerj, pörgősen. Olyan áttétellel kezdj, amivel nem túl nehéz a tekerés, de azért haladsz is. Tekerj ülve, és tekerj állva is. A kiálláshoz azért szükség van a karjaidra is. Igyál! 40 km-alatt olyan jó egy litert meg lehet inni ilyen időben. Nem szabad túl sokat sem inni, mert akkor lötyög. Oszd be az erődet a végén mindig maradjon annyi, hogy még rá tudj rakni egy lapáttal. Ez nálam úgy néz ki, hogy a végén hajrázok az utolsó egy-két kilométeren. A végén pedig még lassan, kényelmesen is tekerj egy-két kilométert.

Miután hazaértél csüccs. Igyál. Ételekben nem nagyon tudok tanácsot adni, mert én eszek szinte mindent. A lényeg, hogy mértékletesen egyél. Legyen benne sok gyümölcs és zöldség.

Két hét után írj, hogy mi van! Ja ha egyik nap mész 40-et akkor a másik nap nem kell ugyanannyit menni. Ne legyen monoton a tekerés!

2013. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Itt sajna nincs hegy. 20-25 km/h-val szoktam menni.
2013. júl. 19. 14:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Alföldi leányzó? :) Nocsak! Ez esetben az áttételekkel érdemes játszani. Érdemes akkor egyik nap pörgősebben tekerni, nagyobb áttétekkel, a következő nap pedig kisebb áttétekkel. Próbáld meg a távot egy bizonyos szintidő alatt megtenni. Mondjuk olyan 24-25-ös átlaggal. Ne állj meg, folyamatosan tekerj!
2013. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dreigang ***** válasza:
Hasra simán felüléseket csinálj, házilag ez OK. Jómagam (úszó)edzés után megittam a kötelező folyadékpótlást (mézes víz), egy sajtos rúd kíséretében, és szunya. Bringán persze tekerés közben (szünetében) a folyadékvesztést pótló mennyiségű vizet meg kell inni. A többi (kaja milyen, mennyit, mikor) inkább egyénfüggő.
2013. júl. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!