Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy kell felszerelni az...

Hogy kell felszerelni az alsócsöves váltókart normálisan?

Figyelt kérdés

Van ugye az országúti vázon kétoldalt az egy-egy szem, amire a karok rámennek, és ezekhez van csavar is, amivel rögzíteni lehet őket. De ha rákötöm a bowdent a karra, beállítom, és meghúzom az imbuszt, hogy ne "lifegjen", akkor oké, viszont ha eltekerem a kart (váltanék), akkor a csavar (ahogy várható volt) kilazul, a váltó rugója visszarántja a kart, a bowden laza lesz, és a váltás nem történt meg. A kérdés az lenne, hogy kell-e oda valamiféle extra, vagy esetleg speciális kiképzésű csavar, ami folyamatosan szorítja a kart annyira, hogy ne "lifegjen", de a pozícióját is megtartsa. (Meg ha esetleg egy ilyen alkatrésznek van speckó neve is, akkor azt is várnám)

Hálásan köszönöm előre is!



2013. júl. 20. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem nincs meg minden alkatrésze a váltókarnak (egy kép sokat segítene)

én a hasonló problémát egy régi simplex váltókarnál egy sima körmös alátéttel oldottam meg [link]

de biztosan hiányzik valami, ha egyből elhúzza a váltó

2013. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nagyon erosen kell meghuzni azt a csavart..nem csak annyira hogy ne lifegjen...mivel surlodasos elven mukodik, ezert pont a surlodas tartja pozicioba...
2013. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!