Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 58-as országúti váz nagy...

Toncs kérdése:

58-as országúti váz nagy lenne nekem?

Figyelt kérdés

178cm magas vagyok és bringát akarok vásárolni,kinéztem egy jót,csak azon filózok a 58-as nem e lenne nagy nekem?!

nagyon előre dőlnék rajta?

esetleg egy rövid kormányszár orvosolhatja a problémát?

ja igen és koskormányos.


2013. júl. 21. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem kevered a felső cső hossz méretét a nyeregvázcső hossz méretével.

az 58as méretmegadást az utóbbira szokták megadni,a bringa magasságára.

2013. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

tisztában vagyok vele,de én a 58,as méret alatt a nyeregcső hosszát értettem,de minél nagyobb a nyeregcső annál nagyobb a bringa hossza is,ezért is kérdeztem h nem e lenne túl messze a kormány.

Ha valaki hasonló magasságú mint én mondja meg léci h neki mekkora a legideálisabb méret?.

2013. júl. 22. 14:13
 3/4 anonim ***** válasza:

nem feltétlen.

az én bringám nyeregcsöve 58,a felső cső hossz 56os,jön rá egy 10 centis stucni,vágott outi kormány és így lesz pont jó a mérete.

a legegyszerűbb az lenne ha felhívnád és leméretnéd vele a felső csőhosszt.

meg persze lehet,hogy az 58as magasság,már "bevágna" neked.

2013. júl. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A legfontosabb paraméter meghatározása: a belső lábhossz


A közhiedelemmel ellentétben a testmagasság befolyásolja legkevésbé a vázméretet. Azonos testmagassághoz teljesen különböző lábhossz társulhat, ami a végelszámolásnál teljesen más vázméretet tehet szükségessé. A lábhossz mérését végezhetjük egymagunk is a következő módszerrel. Kerítsünk egy 3-4 cm vastag gerincű keménytáblás könyvet, vegyük a lábunk közé úgy, hogy a könyv gerince felfelé álljon. Ezután mezítláb, megközelítőleg 10 centiméteres kisterpeszben álljunk a fallal szembe, toljuk neki a lábunk között lévő könyvet a falnak, közben ügyeljünk arra, hogy a gerince merőleges legyen a falra. A könyvet toljuk fel a lábunk között egészen addig, amíg – egy neves vázépítőt idézve – már nagyon kellemetlen nem lesz a dolog. Azt a pontot, ameddig a könyv feltolható a gerinc segítségével jelöljük át a falra, majd mérjük le, hogy ez a pont a talajtól milyen magasan helyezkedik el. Ez a méret a belső lábhosszunk.Ha ezt a méretet megszorozzuk 0,66-tal, akkor megkapjuk a klasszikus vízszintes felsőcsöves országúti geometriára vonatkozó, a középtengelytől a felsőcső tengelyéig mért nyeregvázcső-hosszt, ami egyben a vázméretet is jelöli. Példánkra visszautalva ez 83 cm × 0,66 cm = 54,78 cm. Amennyiben klasszikus vázgeometriájú, centiméterenkénti méretlépcsőben készülő vázat választunk, abban az esetben itt most az 54-es és az 55-ös méret között kell döntenünk."

2013. júl. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!