Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire lehet terhelni a...

Mennyire lehet terhelni a biciklit? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Van egy mountain bike kerékpárom, amelyet a műszaki leírása szerint legfeljebb 100 kg-nyi terhelésre terveztek, de ebből le kell vonni a saját tömegét, ami 14 kg. Tehát maximum 86 kilóval lehetne terhelni. Én pont annyi vagyok, de amikor hátizsákot is viszek, vagy bevásárolni megyek vele és a csomagtartótáskába pakolok, akkor már több a terhelés, és ugye mind a hátuljára nehezedik.


Eddig még nem észleltem, hogy bármi baj lenne vele, de bírhatja ezt így a bicikli? Mennyire tesz rosszat neki? Milyen gondok adódhatnak?


2013. júl. 23. 22:44
 1/6 anonim válasza:
91%
ha 100 kilóra tervezték, akkor a saját tömegén felül bír el annyit
2013. júl. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normális használat esetén valószínűleg nem lesz baj, bevásárlásnál biztosan nem. Hegyről lefelé száguldva ne ugrass vele! Ha valamivel számolni kell, akkor az esetleg felni deformáció nagyobb ütésnél.
2013. júl. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A műszaki leírás egyértelműen fogalmaz, még számítási táblázatot is közöl, és eszerint igenis levonni kell a bicikli saját súlyát, a 100 kg teherbírás pedig a hajtás-, fék-és válórendszerre vonatkozik.

Nem szoktam ugratni -- örülök, ha balesetmentesen eljutok A pontból B-be és vissza --, de tény, hogy felénk nagyon rossz az út, és bármilyen óvatosan gördülök is, a kisebb-nagyobb huplikban néha jó nagyokat megbakkan a bicikli.


Egyelőre nem látom, hogy 8-as lenne a kerékben vagy bármi más baja lenne, csak a gumik kopnak gyorsan, de igazán nem szeretném tönkretenni, egyébként pont azért vettem, hogy fogyjak... (Na meg hogy tudjak közlekedni.)

2013. júl. 24. 16:11
 4/6 A kérdező kommentje:
*váltórendszerre
2013. júl. 24. 16:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy tablazat, ami nagyjabol bemutatja, hogy egyes kerekparfajtaknak mennyi az altalanos teherbirasa: [link]


Sokan nem figyelnek oda, de a gumiknak is van darabonkenti teherbirasa.


Ezektol a muszaki parameterektol meg, lehetnek anyaghibak, az osszeszerelesben is tortenhettek problemak, tehat egyaltalan nem garantalja senki, hogy nem megy szet a bicikli az elso kanyarban. Ezert probalnak a legtobben megbizhato markat keresni, mert a tobbi markatlan, csak fantazianevet viselo, egy multiceg altal tomeggyartatott valamik, a muszaki leiras szerint sem biztos, hogy garantaljak a minoseget. Persze ha ujonnan veszi az ember, akkor van ra szervizgarancia is, de valojaban azzal is mindenki kitorolheti a feneket, az ugyintezes nem tul baratsagos es igen hosszadalmas.

2013. júl. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Esetleg az segítene, hogyha duplafalúra cseréltetném a felniket? Mennyivel tudnak azok többet? Érdemes lenne?

2013. júl. 30. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!