Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi lehet a gond a biciklimmel?...

Mi lehet a gond a biciklimmel? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Ha a moutain bike-om hátsó váltója 7-es fokozatra van állítva, akkor menet közben időnként ugrik egyet-egyet a lánc -- olyan érzés, mintha nem tenné fel rendesen a váltó a fogaskerékre. Nemrég lett cserélve a lánc és a fogaskoszorú is, egy ideig nem volt vele semmi gond, ezt csak néhány hete csinálja. Már visszavittem a szervizbe, hogy nézzék meg, de nem találtak semmi problémát.

Más fokozatokon ez nincs, csak hetesen. Ha megtisztítom és megolajozom a láncot, kicsit enyhül a probléma, de aztán újra kezdi az "ugrálást".

Egyébként odafigyelek mindenre, amire kell: hogy ne legyen keresztbe váltás, hogy ne feszüljön a lánc, amikor váltok stb.


2013. júl. 30. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy rossz a váltó beállítása,esetleg megszorult egy szem a láncba.
2013. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem szorulhat a lanc sehol sem, mert akkor a tobbi sebessegi fokozaton is csinalna.

Van a valton finomhangolo ... ott probalj egy picit allitani. Lehet a szervizben is azert nem talaltak meg a hibat, mert valtani tok jol valt ... valoszinu, csak te vagy tul erzekeny a dolgokra es csak egy ici pici allitas kell a valton.

2013. júl. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a bringad csak 6 sebesseges? :)))

(hekas, csak vicc volt) :D

2013. júl. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó nagy vicc volt,kac kac
2013. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

na ebbe mindig belezavarodok meik az 1es, 2es 7es..en sajna fogaskerek meretek alapjan szamitom (11es, 15os, 21es stb)

na mind1....

ha shimano valtod van, es a 7es a legnaghyobb lanckerek akar lenni (es a L jelu csavar is megfeleloen van beallitva) akkor feszits a bowdenen (ez shimano betegseg..nyugi egy xt shadow is csinalja)

addig feszitsd a bowdent, amig lefele is konnyen levalt....


ha a 7es a legkisebb, akkor a veghelyzetallito csavaron allits (H jelu csavar), vagy a bowdenen ul a valto es arra feszitett ra az okos szerelo, ienkor pedig lazits, de ha sokat kene lazitani akkor kosd ki a valtobowdent, allitsd be a h jelu csavart, es kosd be, es johet a bowdenfeszesseg allitas (mind fel, m ind le ugyanoan konnyen kell valtania)



bocsi, de ezek a sebessegfokozatok tenyleg nem ugranak be hogy meik a 7es...XDXDXD

2013. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!

21 sebességes a kerékpár, elöl 3, hátul 7, és a hetes a legkisebb fogaskerék akar lenni. Bocsánat, ezt nem magyaráztam el. A váltó Shimano Altus.

Maga a váltás nem jelent gondot, az teljesen jól működik, "utána" van ez a gond. Bár ma, ahogy megint megtisztítottam, majd megolajoztam a láncot, utána az alatt a kb. 20 km alatt, amit megtettem vele, csak kétszer "ugrott" a lánc. Viszont észrevettem egy enyhe 8-ast a hátsó kerekemben, szóval így is, úgy is el kell mennem vele a műhelybe megint.

Köszönöm még egyszer mindekinek!

2013. júl. 30. 23:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy a lánc ugrik, főleg, hogy a lánc és a fogaskeréksor is új. Inkább a racsni ugrik szerintem.
2013. júl. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!