Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a tapasztalatotok? Jó ez...

Mi a tapasztalatotok? Jó ez (WD40)?

Figyelt kérdés
Holnap egy egyhetes kerékpártúrára megyek, ezért ma fogtam egy vizes rongyot és végighúztam a láncot, hogy lepucoljam kicsit. A fogaskoszorúkat is kicsit kitisztítottam vizes fogkefével. Viszont nincs bicikliolajam. Láttam korábbi kérdésnél, hogy valakinek bevált a WD40, valaki csak az olaj mellett voksolt, ezért újra kérdezném, mi a tapasztalatotok? Tehetek a láncra WD40-et és kibírja vele az egy hetet, vagy akár többet is? Sajnos most nincs más itthon, csak a WD40. Más használatra bevált, de most a láncra kéne tennem olaj helyett. Tervezem olaj vásárlását, de vasárnap van, így a mai napon nem tudok venni. Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 4. 14:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Tökéletes választás a WD-40, ami vízkiszorító.

Emellett rengeteg egyéb esetben is jó szolgálatot tesz.

[link]

2013. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
jó, én is ezzel fújom a láncot. A nagy része oldószer, ez oldja a dzsuvát és le lehet törölni. Aztán átfújni mégegyszer, az oldószer elpárolog, és a kb. 20%-os kenőanyag-tartalom marad a láncon.
2013. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Elmegy ha nincs más.

Lehet kapni jobbat olcsóbban.

Részletes olajteszt


cl PONT ly/1I1N0G3T322Z

2013. aug. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Annyi hátránya van, hogy a WD40 még oldószer nélkül is elég híg, könnyen kiszorul a lánc csapágyaiból. Nem tudom, kibír-e egy hetet, de én nem vágnék neki egy ekkora túrának rendes láncolaj nélkül (Tescóban pl. lehet kapni vasárnap is, a semminél az is jobb)
2013. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

NEM, NEM láncra való!!! ahogy a víz sem

a wd40 kimossa azt a kevés kenést is ami benne van, a láncnak nem kívül kell "csúsznia"

száraz rongy kell, és láncra való olaj, ha nincs ilyen akkor bármilyen olaj jó ideiglenesen, csak NE a WD40, az teljesen másra való, csak néhány agyament ajánlja ezt folyton, akik biztos folyékony súrolószerrel mosnak fogat is, mert hát jó az oda is...

ez nem voks kérdése, hanem hozzáértésé, vannak kókány emberek, és vannak hozzáértő szakemberek

2013. aug. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Csak van otthon váltóolaj vagy motorolaj.
2013. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kb 50 km és lesz Tesco, addig meg vagy kibírom nélküle, vagy lefújom kicsit wd-vel. Ha valami más olajat teszek rá? Hátha van a szomszédnak akármilyen olaja. Vagy egy kis napraforgóolaj :D
2013. aug. 4. 17:06
 8/15 anonim ***** válasza:
Tényleg ne azt használd, főleg ne egy túrán. Az WD40 az egyik legjobb anyag a világon, de nem bicikliláncra, mert ahhoz híg hogy ottmaradjon sokáig. Az ajtónyekergés megszüntetésére jó, mert nem olyan sok hatást kell kibírnia. Inkább műszerolajat csepegtess a szemekre, az is jobb, de valóban rendes lánckenő kellene, főleg ha nemcsak a kenyérért mész egy sarkot.
2013. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Unix motorolajat találtam itthon.
2013. aug. 4. 17:38
 10/15 A kérdező kommentje:
Jelentem, akit érdekelt, az Unix motorolajjal jól be lehetett kenni a láncot. Szépen elkenődött, éjszaka remélem lecsöpög meg megszárad a felesleg, aztán jól fog működni. Mielőtt bekentem, lefújtam és áttöröltem WD40-nel a tisztítás miatt. Ezután vártam egy kicsit, majd egy száraz ronggyal áthúztam, áttöröltem. Az olajozás után szép hangja volt, úgyhogy szerintem abszolút használt. Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 4. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!