Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a tapasztalatotok? Jó ez...

Mi a tapasztalatotok? Jó ez (WD40)?

Figyelt kérdés
Holnap egy egyhetes kerékpártúrára megyek, ezért ma fogtam egy vizes rongyot és végighúztam a láncot, hogy lepucoljam kicsit. A fogaskoszorúkat is kicsit kitisztítottam vizes fogkefével. Viszont nincs bicikliolajam. Láttam korábbi kérdésnél, hogy valakinek bevált a WD40, valaki csak az olaj mellett voksolt, ezért újra kérdezném, mi a tapasztalatotok? Tehetek a láncra WD40-et és kibírja vele az egy hetet, vagy akár többet is? Sajnos most nincs más itthon, csak a WD40. Más használatra bevált, de most a láncra kéne tennem olaj helyett. Tervezem olaj vásárlását, de vasárnap van, így a mai napon nem tudok venni. Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 4. 14:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

unix olaj...waaaaaaaaaahhhhhhhhhhhh

ennyi erovel etolajat is nyomhattal volna ra...majd 1 het mulva rajossz....

2013. aug. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Az étkezési olaj csak vicc volt, a motorolaj viszont jobb, mint a WD40. Tervezem bicikliolaj vásárlását is, most csak ez volt. Célnak megfelel, ha nagyon kiszáradna vagy rossz lenne a hangja vagy valami, akkor bemegyek a tescoba 50km-rel odébb és veszek egyet. Gondolom néhányszáz forintos tétel, de nem terveztem örökkön örökké motorolajjal kenni. :)
2013. aug. 4. 19:22
 13/15 anonim ***** válasza:
A 15W40 típusú motorolaj egész jó. Van aki azt használ és évi több, mint 10000 km-t megy. A tesco-s szintet hozza.
2013. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

a WD40-et fegyvertisztításra találták ki. láncra nem jó.


Homasitában lehet kapni kimondott láncszpréket. igaz, motorra valók, de a bringa sem romlik el tőle...

vagy..veszel egy liter akármilyen olcsóbb olajat egy kútnál, és évekig megoldottad a problémád..

20w50 botond.

2013. aug. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ha még valaki visszanéz a kérdésre:

WD40-nel lesikáltam a láncot, hogy a maradék kenőanyag is lejöjjön. Ezután az itthon talált Unix motorolajjal bekentem szépen és hagytam néhány órát lecsöpögni, "leszáradni". Nagyon szép hangja volt. A túrám végén elkapott elég rendesen az eső meg a vihar, tehát a víztől eléggé koszolós lett az olaj, de teljesen jól bírta. Ennek ellenére most veszek majd a Metro-ban bicikliolajat és egy tisztítás után átkenem azzal, viszont örömmel jelenthetem be, hogy a motorolaj is valóban jó (bár kicsit fröcsköli magát a kereket, de engem nem zavar)!

2013. aug. 30. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!