Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van-e értelme a kerékpáros...

Van-e értelme a kerékpáros cipőnek patentpedál nélkül? Merev talpú kerékpáros cipőm van, de hozzá csak egy mezei pedál-van-e ennek így értelme? Vagy semmivel se vagyok előrébb, mint sportcipő + sima pedállal?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hidd el sokat számít a merevtalpú cipő is!

(azért majd szerezz be egy másik pedált)

2013. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs stopli és/vagy patentpedál, akkor jóhogy nem leszel vele ugyanott.

Egy sportcipővel és egy jó fajta fogazott pedállal kb ugyanazt az eredmény érnéd el, amit leírtál és ez már egy jó kontaktot biztosítana bár nekem nagyon bejött a pedálhoz csatolt láb :)

2013. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Normal platform pedalhoz azert jobb a sima sportcipo, mert annak gumi a talpa es jobban megfogja a sima pedal rucskos szele.

Merevtalpu kerekparos cipo mondjuk sokkal jobb lenne, de ha kemeny muanyag a talpa, akkor nem fog jol tapadni a normal pedalhoz es ez igy meg talan balesetveszelyesebb is.


Kerekparos cipohoz sokkal jobb a patentpedal es nem csak a patentrogzites miatt, hanem mert a patentkotes tobbfajta hajtasi formakat tesz lehetove. Nem csak taposo mozgast tudsz vegezni mint egy normal pedalnal, hanem kanalazo-, elorerugo- es huzoerot is at tudsz adni a pedalnak.


Ha mar van kerekparos cipod, akkor szerintem szerezz hozza megfelelo pedalt is, megsokszorozod a hatekonysagodat a hosszu utakon.

2013. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Wadmalac ***** válasza:

Mint előttem is írták, a bringáscipő-patentpedál kombó az igazi, de azért van jócskán előnye a bringáscipőnek normál pedálon is.

A triálos ugrándozáshoz, freeride-hoz stb. a platform-pedál és puha gumitalpú cipő kombináció terjedt el, ott olyan kontaktusra van szükség, ami közelebb jár a gördeszka- vagy szörfdeszka-talp kontaktushoz, mint a normál országúti vagy cross-country tekeréshez.

Hosszútávú tekeréshez, ahol a talpon a nyomás körülbelül ugyanott jelentkezik folyamatosan, a merev talpú cipő sokkal jobb, a puha cipőbe belevág a pedál, elnyomja az ereket, jön a zsibbadás és a lábgörcs. Még a lábfej ízületei is szenvedhetnek maradandó károsodást.

Klipszes pedálhoz mindenképpen jobb egy jó bringáscipő, a klipsz-szíj szorítása összenyomja a puha tornacipőt, a hatás ugyanaz.

Nem olcsó egy jó patentpedál, de ha összeadod a kényelem, biztonság és egészség terén nyújtott előnyeit, akkor belátható, hogy megéri.

2013. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

hát nem akarnék a "guruk" dolgába beleszólni, de egy dolgot aztán biztos nem lehet a patentpedálra mondani: a biztonságot. olyanokat lehet vele esni (nem is vele, inkább miatta) hogy felszántom a betont.

képzeljük el azt a szitut, hogy kiugrik elém valaki az útra, fék behúz satura, de akkor se állok meg. hát mit tehetek? félrerántom a kormányt, de akkor meg elvágódok. hacsak nem tudom villámgyorsan letenni a lábam, hogy kitámasszam magam.

na most ez sima cipővel megoldható, de patenttel hogyan? mire kicsatolom, már a betonon vagyok vízszintesben.


és ha patent biztonság

2013. aug. 5. 17:49
 6/13 A kérdező kommentje:

meg azt se értem, aki patentpedált használ, és mondjuk egy piros lámpánál le kell tennie a lábát várakozás miatt, az állandóan ki-be csatolgatja?

egy városban pl. ahol piros lámpa, autó jön, gyalogos, kisgyerek stb. szóval ahol állandóan lassítani megállni kell, és letenni a lábat, ott percenként ki-be csatolgattok?

2013. aug. 5. 17:56
 7/13 anonim ***** válasza:
én ezek miatt nem szoktam becsatolni a városban(nekem nem a csak stoplis van hanem amin járni is lehet normálisan)csak az egyiket, ha meg gyakorlod egy parkolóban a stopli ki-be csatolását már fékhúzáskor kint is lesz a lábad
2013. aug. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

en is varosban spd-zek, turakon-edzesen pedig look-ot hasznalok...

miert gaz a ki-becsatolas???

max rugoeron hasznalom es kb fel masodperc....

ez oan mint a forgalomban tekeres...kivulrol nezve mindenki be van tojva, mert azt hiszik hogy veszelyes ezert a jardan szerencsetlenkednek....spd is ien....ha nem hasznaltad meg el sem hiszed mennyire jo, es egyszeru....egy klipsz 10x korulmenyesebb....hogy konnyen kitudd huzni a laabad akkor lazan hagyod, de akkor nem ersz vele semmit, hameg jol rahuzod a labadra akkor meg labletetel parás....

2013. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

tényleg nem veszélyes. a veszélyes szó ide édeskevés.

életveszélyes!

én nem is merek kocsik közé menni.

meg aztán a sok égésterméket is letüdőzni az is megér egy misét.


ez oan mint a forgalomban tekeres...kivulrol nezve mindenki be van tojva, mert azt hiszik hogy veszelyes

2013. aug. 5. 20:19
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a patent pedal csak az elso idoben furcsa es szokatlan. Altalaban mindenki legalabb kettot esik (inkabb csak felborul) amig megszokja ... utana viszont mar eszre sem veszed, olyan mint ha normalis cipoben tekernel. A rogzites erosseget kell a leggyengebbre allitani es semmi gond nem lesz vele. Olyan mint egy sikotes ... ott is ha elesel, leold a lec ... kerekparral is ha elesel, kiold a kotes ... a tobbi, figyelmetlensegbol eredo taknyolas egyaltalan nem nagy kunszt, inkabb nevetseges ... es idovel amugy is megszunki.

De amugy mindenki maga tudja ... en szeretem es hasznalom.

2013. aug. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!