Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van-e értelme a kerékpáros...

Van-e értelme a kerékpáros cipőnek patentpedál nélkül? Merev talpú kerékpáros cipőm van, de hozzá csak egy mezei pedál-van-e ennek így értelme? Vagy semmivel se vagyok előrébb, mint sportcipő + sima pedállal?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 15:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, de ha kocsival mész, vész esetén nem egyértelmű a kuplung-fék? Ez kb. ugyan olyan az spd-nél is, begyakorlod, és menni fog.
2013. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Wadmalac ***** válasza:

15 éve tekerek patentpedállal, versenyen-túrán vegyesen. Két nap használat után már semmi gondot nem jelent. Már ha jó minőségű.

Én a Time Atac Aliumot használom, minden szükséges helyzetben azonnal old, a belépéshez oda sem kell figyelni, stabilan fog tekerés közben, simán el is lehet felejteni, hogy van.

Két fajta ember nevezheti balesetveszélyesnek, az, aki még sosem használta, meg aki valami noname használt szutykot kb. egyszer kipróbált életében.

Pontosan ennyi jogalappal lehet veszélyesnek nevezni a síkötést, a biztonsági övet meg a bukósisakot.

2013. aug. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:

A kilépés-belépés ügyében sem értem a problémát.

Annyit kell megszokni, hogy kilépésnél a cipősarkat kifelé kell fordítani 15-20 fokot. Onnantól rendesen kirúgja magából a cipőt.

A belépés meg tökugyanaz, mint sima pedálnál, annyi a különbség, hogy kattan egyet közben. Semmiféle időveszteséget nem okoz. A belépéshez az odanézés nélkül pedálra célzás rutinját pár nap alatt egy életre meg lehet szerezni.

Versenyen, időfutamokon szoktunk csak indítóembert használni, aki rajtjelig megtart hátulról, hogy már bekattintott pedállal tudjunk indulni. Ez is csak azért van, mert a versenydrukkban 20-ból egyszer előfordulhat, hogy patent mellé lép az ember és az jelenthet pár másodperc buktát.


Az egyoldalas, műanyag stoplis országúti patentpedálokat én személy szerint nem kedvelem, ott már van némi valóságtartalma, hogy nehezebb a bekattintás és néha nem úgy enged el, ahogy kellene. Meg nem lehet vele normálisan járni sem, ha meg törik a patent húzásnál, az ember úgy szájbatérdeli magát hogy csak na.

A normális fémpatentes spd vagy egyéb rokon rendszerekkel semmi ilyen gond nincs.

2013. aug. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!