Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes országútira könyöklőt...

Érdemes országútira könyöklőt rakni?

Figyelt kérdés
Régóta gondolkodom, hogy országúti bringámat bővítem egy könyöklővel. Csak pozitívumokat tudok róla, melyek egyrészt az aerodinamikusabb testtartás miatt elérhető nagyobb sebesség, másrészt pedig hogy hosszabb távon több pozíciót is fel lehet venni a bringán, így kényelmesebb lehet az edzés. Mindezek ellenére kevés országútis társamnál látok ilyen eszközt, elsősorban csak a triatlonosok használják. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy megéri-e ilyet felszerelni, esetleg ha valaki használ ilyet, akkor milyen különbségeket érzékelt a szimpla koskormánnyal szemben? Azok az országútisok akik pedig nem használják, azok miért 'tagadják' meg?
2013. aug. 24. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
mert outinal a suly szamit, es eleg sok az a 600-800g plussz...versenyen meg egyebkent se hasznalhato (kiveve egyeni idofutam)
2013. aug. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Edzeni jo, ha a testartast akarod megszokni es celod valamilyen idofutamon indulni. Normal mezonyversenyben nem megengedett a konyoklokormany hasznalata. Varosban pedig egyaltalan nem celszeru, akik igy jarnak, azok csak valami exhibicionista barmok, akik a kornyezetuknek mutogatjak magukat. De valojaban, ha celod az idomerofutam, akkor persze erdemes edzeni vele. Normal felhasznalasra hulyeseg ... MTB-on meg egyenesen nevetseges (sok montisnak van) :)
2013. aug. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Amugy is a konyoklohoz valojaban idofutam kormany is dukal es a fek/valto rendszered kapcsoloit is ki kell cserelned kormanyvegbe dughatora.


Nem veletlenul teljesen mas egy idofutam gep, amin valojaban konyoklo kormany van ... orszaguti kerekparra (koskormanyos) nem valo.

2013. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Előny: a testhelyzet miatt kisebb légellenállás.

Hátrány meg rengeteg.

Aki először "pihenőkormánynak" nevezte, száradna le a szája, minden, csak nem kényelmes.

Új légzéstechnikát kell vele tanulni, mert a rekeszizmodnak esélye nincs mozogni, bordából kell szuszogni. Megtanulható, de Q sok edzés kell hozzá.

Ha hosszú távra több fogást akarsz, inkább rakjál fel a kormánystucnihoz közel két MTB kormányszarvat, azzal is bővül a fogásválasztékod és nem sok plusz súly.

Ez az én lovam:

[link]


Szintén nagy hátrány, hogy a fékkar fényévekre lesz az eléréstől, ez baromi balesetveszélyes.

Ha meg fékkart, váltókart a könyöklőre építed, akkor meg más fogásból van messze.

Nem véletlenül teljesen külön építésűek az időfutam-bringák.

Ja meg egyébként, épp a fékkar-elérés miatt, országúti mezőnyversenyeken a könyöklő be van tiltva. Kormányszarvat is csak akkor engednek, ha a fékkarnál nem ér előrébb, mert különben esésnél felnyársalhat valakit.

Összefoglalva, időfutamra való, máshol csak útban van és veszélyes is.

2013. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hogyan kell feltenni a kormánystucnihoz közel a kormányszarvat?

MTB kormány végére egyszerű feltenni, de a koskormányos kerékpáron hogyan kell egymáshoz közel tenni?

Nem hinném, hogy a szarv felfogatása átengedi a kormány vastagsát.. Vagy rosszul gondolom?

2017. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

#5: Szereztem bontható bilincseset.

A sima felvágott, egy csavaros tényleg nem feltétlenül fog felmenni a kanyarokon ,meg ugyebár mindent le kéne bontani.


Amúgy, amikor én csináltam, ilyet még nem lehetett kapni, ha lett volna, tutira két ilyet teszek fel:

[link]

2017. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!