Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért jó a féloldalas lefty...

Miért jó a féloldalas lefty villa?

Figyelt kérdés

miért jó, hogy csak az egyik oldalt van teleszkóp ?

[link]


2013. aug. 25. 00:54
 1/9 anonim ***** válasza:
mert sokkal konnyebb mint a hagyomanyos (peldaul egy lefty speed carbon 1150g, mig egy Fox 32f 1600g)...de grammanian kivul nincs mas elonye.
2013. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És azt lehet érezni ,hogy nincs meg az egyik szára ? én nem tudom elképzelni ,hogy milyen lehet egy ilyennel menni, vagy ugyan az ? elég érdekes szerkezet
2013. aug. 25. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:

"Lefelé egy vadállat ez a fekete dög. A hatalmas merevség és irányítási precizitás miatt a 110-120 mm-es rugóutat sokkal többnek érezni. A gép eleje tűzkemény. Annyira precízen irányítható, hogy az már besz.rás… A Lefty gyakorlatilag úgy viselkedik, mintha egy átütőtengelyes Monster merevségét ötvöznéd egy Fox F100 tömegével. Naggggyon durva. Közben pedig elképesztően finoman mozog. Rendszeresen skubizok lefelé, mert állandóan „most tutira defektet kaptam” feelingem van, annyira szépen mozog a villa. Azért amikor az teló alsó szára beGÖRDÜL a 88 db kis tűgörgőn, az teljesen más érzés, mint egy hagyományos becsúszószár benyomódás. Totál más világ. Nem feltétlenül finomabb, csak teljesen más. Kis apró egyenetlenségeknél érezni nagyon, hogy más az, amikor egy rúd oda-vissza gördül ahogy kapja az ütéseket, és egyáltalán nincs benne a levegős telókra jellemző megmozdítási tehetetlenség érzése, amit az oda-vissza elinduló, letapadó tömítések okoznak a levegős villákban. Pedig alapvetően ez is levegős teló. És mégis teljesen más. A rugózási karakterisztika alapvetően lineáris, de jól beállított nyomással nem koppan fel a végén." ... idezet innen: [link]


[link]

2013. aug. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
azert tudni kell a bikemagrol es a velo-rol hogy ott szinte csak reklamcikkeket nyomnak...meg egy zoom telot is mennyekig magasztalnak ha forgalmazo promoajandekokkal elarasztja oket..:D
2013. aug. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megha ennyire istenkiraly lenne a lefty akkor nem lenne tobb szaz fox vagy sid az orszagban hanem minden xc cangan lefty viritana..pedig arban nincs nagy kulonbseg..dehat ha a blikkmag azt irja, akkor igy is van...a legjobb..:D
2013. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


Nem lelkesiteni akartam, velemenyt pedig egyaltalan nem formaltam ... csak probaltam segiteni a kerdezonek, hogy olvasson utana ha akar ... egyebekben mindenki azt hasznal es arra eskuszik amira akar, avagy amit a penztarcaja megenged.

2013. aug. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hozzateszem az egyoldalas felfuggesztes mindennapi dolog a jarmukeszitesben. Minden auto kereke csak egy oldalon van rogzitve es a motorkerekparokon sem ritka az egy oldali villa ... miert lenne baj a kerekparnal?
2013. aug. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
tegnap este volt valami tv műsor és abba volt ennek a villának az összeállítása + olajtöltése + csapágyak ,hogy vannak benne csak elégé furcsálltam ezt a féloldalas dolgot ,mert még élőbe nem láttam sehol + mutatták ,hogy a bringa hátsó teleszkópja alul nem is tengelyes hanem szénszálas az egész hátsó rész és az hajlik semmi forgó csap csak a váz hajlik el nagyon komoly volt köszönöm a válaszokat !!
2013. aug. 25. 20:26
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

Még egy előny: baromi jól néz ki. :)

De úgy hallottam, karbantartása, felújítása elég drága.

2013. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!