Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi kalóriát égethettem?

Mennyi kalóriát égethettem?

Figyelt kérdés

1 óra 20 perc biciklizés

átlagsebesség: 20km/h

táv: 25,8 km

leggyorsabb sebesség: 46,8 km/h

a kerékpár óra szerint 550 kalóriát égettem.

ez körülbelül pontos lehet?

ffi/80 kg

az úton elég sok lejtő és domb volt.



2013. aug. 26. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Miert? A porkolt amit bicozas utan megettel, az mennyi kaloria volt?
2013. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

amit ezek az órák kiírnak az nagy ferdítés, semmire nem jó

max olyan 400 lehetett ha volt elég emelkedő, de az idő-táv arányában inkább 300

de ha fogyni akarsz az a helyes étkezéssel kezdődik, és a pulzusértékkel tartott edzéssel végződik

2013. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen lehetséges. A 20-as átlag már elég magas, ehhez. Én ugyan nem órát hanem telefont használok és azt vettem észre, hogy minél nagyobb az átlagsebesség annál nagyobb a kalória égetés is. Ez nyilvánvalóan így is van.

Viszont ez attól is függ, hogy milyen módot választok. Általában van MTB, Road Race, és sima Cycling a programokban. De az sem mindegy, hogy milyen a bicikli és milyen úton használod.

Pl egy vastag keréknek jóval nagyobb a gördülési ellenállása, mint egy vékonyabbnak. Tehát lehet, hogy MTB-vel mész aszfalton, de ugye az 1.5-ös gumival jóval könnyebb haladni, mint a 2.1-essel.


Aztán elvileg ezek számolják az emelkedőket is. Mivel emelkedőn több kalóriát használsz el, mintha sima úton tekernél.


Elég összetett dolgok ezek.


Itt van egy bővebb cikk

[link]

2013. aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
MTB-vel szerintem simán megvan, outival kb jó, vagy alatta.
2013. aug. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!