Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes-e kerékpáros bukósisak...

Érdemes-e kerékpáros bukósisakot hordanom bicóstúrára? Ha igen milyen? Napellenzőset vagy simát? Mennyire kényelmes vagy kényelmetlen egész nap sisakba lenni? 16/L

Figyelt kérdés
2013. szept. 14. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az értelmes (nem tescos) sisakok nem különösebben kényelmetlenek, érdemesnek mindenképp érdemes, mert az ördög a részletekben van mindig... én hosszú túrákon, vagy csak simán országúti közlekedésnél mindig hordok...
2013. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Természetesen érdemes. Ha sok szellőzőlyuk van rajta, akkor kicsi az esélye, hogy beleizzadjon a fejed. Tényleg életet menthet néha.

17/F

2013. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A sisakra jó esetben nincs szükség, de mikor kell akkor életmentő, úgyhogy érdemes viselni. Nekem egy régebbii Giro sisakom van, egyáltalán nem kényelmetlen, épp csak a hajam vesz fel érdekes formákat miatta :)) Napellenző nincsen, de nem is érzem szükségesnek.
2013. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bajod nem lehet belole ha hordod, ellenkezo esetre viszont nem vennek merget :P


Tudod ez nem alkati dolog, mint inkabb szerencse: vannak akik borzaszto nagy balesetet megusznak par karcolassal, masok pedig egy picit beverik a fejuket es meghalnak ... ha a vegkimenetelbe egy kicsit is bele tudsz szolni a sisakkal, akkor szerintem tedd meg.


Egesz nap sisakban lenni egyaltalan nem zavaro, valojaban csak szokas kerdese. Sok munkahelyen viselnek egesz muszak alatt vedosisakot es senki nem panaszkodik.

De akar a sportban is > ott vannak az igazi versenyzok, akik valoszinu sokkal jobban kerekparoznak az atlagnal (csak a pelda kedveert), meg is mindegyik hordja a sisakot (es sajnos meg igy is vannak halalos balesetek a versenyeken).


Szerintem minden kozlekedesben resztvevonek sajat jolfelfogott erdeke, hogy vedje magat amennyire csak lehet. Tudod? Kez-labtores meg esetleg bele is fer a baleset fogalmaba, rosszabb esetben amputalas a vege ... de ha a koponyad torik porra, avagy a buksidat amputalnak, akkor gondban lenne mindenki.

2013. szept. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

Nem szoktam sisakot hordani, eddig 2 alkalommal volt a fejemen: mindkettő szervezett túra. Több száz (vagy több ezer) ember, akik különböző tapasztalattal, edzettségi szinttel, stílussal tekernek együtt és senki nem tuja garantálni, hogy egyikük sem csinál olyan manővert, amit a másik nem tud lereagálni. Szóval jobb félni...

Ebből is következik, hogy nem egy profi darab: egy egyszerű Longus Entry, amit akciósan 2300-ért vesztegettek -speciel napellenzővel használom, de ez fuckultatív...

Kényelemről annyit, hogy meglepő módon szinte ugyanolyan, mint a sima baseballsapi viselése -szóval egyáltalán nem kényelmetlen.

2013. szept. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dreigang ***** válasza:

Igen, érdemes.

Lakott területen kívül, 50 km/h felett (és egyes országokban mindenhol,) meg egyenesen kötelező. Napellenző akár felesleges is lehet, hiszen szemüveget amúgy is viselsz (az alap), viszont városon kívül a rovarháló hasznos lehet. Kényelmessége a súlyától, a felfekvésétől és a levegőzésétől függ nagyban, de elsődleges szempont, hogy egy balesetnél megvédjen.

A sisak téma rendkívül összetett és egyénfüggő. Pl. a CM blogban sokat lehet olvasni erről. Van akinek ez a védelmi eszköz még városban gyökkettővel is teljesen alap, másokat zavar. Nem feltétlenül a kényelmetlensége miatt, hanem azért pl., mert ezt használva bátrabban mennek, és ez lehet plusz veszélyforrás, mint ahogyan az is, ha esés közben beakad valahova, ezzel okozva sérülést. Ez utóbbinak az esélye nyilván kevés, összegezve több érv szól a sisak viselése mellett, pláne országúton. Kisgyereknél is abszolút kötelezően ajánlott, hiszen ők még kevésbé tudják felmérni az esés következményeit.


Nekem egy karbonos/hátsólámpás van (nem versenyhez), mert az volt egyedül a kényelmes (a többi nyomott), habár nagyon szeretem, mostanában hanyagolom. Egy esést élt meg eddig, amikor is lerepült a fejemről, mert elfelejtettem beszíjazni.


(Pl. a hollandok városban szinte sosem hordják, de túrára azért ők is viszik.)

2013. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!