Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ilyen rohadt drágák a...

Miért ilyen rohadt drágák a mai világban a biciklik?

Figyelt kérdés
Régen jó biciklit már lehetett venni 20EFt ért most meg 50EFt alatt nincs normális bicikli

2013. okt. 10. 09:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
infláció... apám házat, autót, és motort vett 3000ft ért, a kulcsszó itt is a régen... :)
2013. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

50-ért sincs normális, csak olyan, mint az enyém.

Gurulni gurul, aztán kb. ennyi amit el lehet mondani róla.

2013. okt. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Shai-Hulud ***** válasza:
Miért ilyen rohadt drága a kenyér, gyerekkoromban 3,60 volt egy kiló?
2013. okt. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Akkor vigyázok a biciklimre nem mai gyerek de tuti állapotban van inkább csak esztétikailag nem százas na de terepen is szoktam vele menni.
2013. okt. 10. 10:28
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha, Te kerekpargyarto lennel, akkor ingyen adnad? :)
2013. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ahogy mondták, infláció, manapság már minden drágább, majd meglátod.


Szerintem egyébként normális biciklit 70-100-ért lehet venni, 50 a minimum kategória, és az is csak a sík aszfalton való gurulásra, nem többre. Másik kérdés amúgy, hogy nem a biciklik a drágák, inkább mi vagyunk a csórók.


Egy nyugat-európai embernek valószínűleg sokkal könnyebben összejön egy párszázezres értékű bicóra való pénz, míg itthon ezt kemény spórolással tudja összehozni az átlag polgár, és utána is folyton féltheti, hogy el ne lopják.


Mit gondolsz, miért olyan kiemelkedően magas például az internetes kalózkodás hazánkban?

2013. okt. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Manapság többet várunk egy kerékpártól mint anno nagyapáink,nem érjük be annyival,hogy elvisz munkába és hazahoz.A mai kerépárok többet nyújtanak,de jóval hamarabb tönkremennek,meghibásodnak.Eleve jóval nagyobb a meghibásodás esélye mert a fék a váltó sokkal összetettebb.Tök mindegy mennyibe került nem lehet azt elvárni,hogy 10 évig működjön problémamentesen.A drága kerékpár nem azért drága mert az soha nem fog bedögleni.

A kerékpár árak sem emelkedtek nagyobb mértékben mint a többi használati cikk ára csak nem követted figyelemmel és most meglepetésként ért a jelenlegi helyzet.Az 50 ezer körülbelül stimmel,ennyiért már lehet jó kerékpárt vásárolni és ez nem csak drágább annál ami 15 éve 20 ezerbe került hanem lényegesen jobb is.Az jár pórul aki sajnálja rá az 50 ezret és 30-ért vesz,vagy az aki 50-ért akar például tárcsafékest,mert olyat is lehet csak sajnos már újonan sem működőképes.

Ha rám hallgatsz nem veszel kerékpárt neten vagy áruházban még akkor sem ha pár ezressel olcsóbb.Olyan kerékpárboltot keress ami közel van az otthonodhoz.Ha extra igénybevételt kap a bringa akkor évi 10-15 ezerbe is kerülhet a fenntartása,de még mindig ez a legjobb és legolcsóbb közlekedési eszköz.Mindig vidd oda a kerékpárt ahol vetted és nem hanyagold el a kisebb hibák kijavíttatását mert később ezekből lesznek a nagyobbak.

Ha sokat használod a bringád és 5-7 év múlva azt tanácsolják neked a szervízben,hogy cseréld le akkor nem kell a falnak menni,egy mai modern kerékpárnak ennyi az élettartama.Természetesen ha csak hébe-hóba ülsz fel rá akkor ez kitolható akár 20 évre is,de általában pont azok várnak túl sokat a kerékpárjuktól akik agyonhasználják.Nem azért megy tönkre ennyi idő alatt mert rosszul választottál hanem azért mert minden mai kerékpár ennyi időre van szánva.Ha minden fillért amit az évek során ráköltesz hozzáadsz az új árához és ezt elosztod a 7 év 2556 napjával akkor rájössz,hogy nem is csináltál rossz üzletet.Ha megpróbálsz itt-ott megspórolni pár ezer forintot az csak pillanatnyi örömöt okoz mert később csúnyán visszaüthet a takarékosságod.

2013. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

ma 20:58


Azért nem értek egyet minden kijelentéseddel,én nem úgy vettem észre hogy a régebbieknél jobb max kényelmesebb teleszkóp meg anyám kinja nekem a biciklim vagy 13 éves akkor vettem 35EFt ért sosem volt eddig semmi baja pedig használtam és használom is rengeteget,egy egyszerű hauser mountain bikéról van szó sosem hagyott cserben még minden eredeti rajta jó esztétikailag nem 100% csak vagy 70 de tökéletesen működik.És van olyan jó mint a mai bármely más bicikli.

2013. okt. 10. 23:21
 9/20 A kérdező kommentje:
Én inkább azt látom hogy pont a mai biciklik küszködnek több hibával mint a régiek ez is olyan mint az autó egyre szarabbak hiába rohadt drága ma már az autóban sincs annyi anyag mint régen,de nem is olyan tartósak.
2013. okt. 10. 23:23
 10/20 anonim ***** válasza:
"Régen jó biciklit már lehetett venni 20EFt ért" ... regen (1987) amikor elkezdtem dolgozni, 7200Ft volt a havi fizetesem, tehat korulbelul 3 havi fizetesbol lehetett jo bringat kapni ... ma is pontosan ez a helyzet, hogy nagyjabol 3 havi fizetesbol lehet jo kerekparhoz jutni, azaz semmivel nem dragabbak a bicok most sem, mint regen.
2013. okt. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!