Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Honnan tudjam, hogy melyik...

Honnan tudjam, hogy melyik nyereg a megfelelő?

Figyelt kérdés
Én csak egy lelkes hobbi biciklis vagyok, és semmit sem értek a témához, ezt előre leszögezem :) 60 km (de már 30-nál kezdődik) tekerés után 2 napig fáj a fenekem, és nem tudom, milyet lenne érdemes venni, amivel kompatibilis vagyok :) Most egy selle royal van,viszonylag keskeny, de gőzöm sincs,hogy milyen típus. Ha számít: 167 cm vagyok és 77 kg. Másik kérdésem, hogy hol kezdődik (hány km/h-nál)az az átlagsebesség (aszfalton, sík terepen főként), ami már nem ciki egy kezdő "amatőrnek". Tudom, hülye kérdés..De mégis..
2013. okt. 14. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
sajnos a nyereg kényes téma bem lehet rá válaszolni... ki kell próbálni többet és valamelyik majd bevállik, én azt javaslom, eleve prosztatakímélõt keress. amúgy nekem még olyan nyergem nem volt, amihez nem szokott hozzá a seggem pár hét alatt.
2013. okt. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja, prosztatám az nincs, nő vagyok :D

Nem friss a nyereg sem, de 30-40 km-nél hosszabb távot még nem mentem vele, addig meg nincs nagy gond. Sejtettem, hogy a nyereg-kérdés nem egyszerű. Majd megpróbálok kipróbálni párat!

2013. okt. 14. 13:27
 3/6 anonim ***** válasza:

akkor te eleve vmi női nyerget keress, van kifejetetten nektek is kifejlesztve

6-8 körül már lehet kapni valamirevalót:

[link]


ezt is érdemes elolvasni, nem csak nyereg témában:

[link]


a sebesség bringafüggő is, de olyan 26-30 sztem simán tartható sebesség, ha gyorsabban is tudsz folyamatosan haladni, és jól van beállítva az órád, az már nagyon jó

ha nem megy a 26, de rendszeresen bringázol, hidd el hamar eléred azt is

2013. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
meg egy szivacsbetétes bringás gatyát is vehetsz hozzá.
2013. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, segítettetek! :)
2013. okt. 15. 22:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Kulonbozo kerekparozasi stilusokhoz, pontosan a mas-mas ulespozicio es testartas miatt, tok eltero nyergek valok.


[link]


Megfelelo nyeregvalasztas egyaltalan nem egyszeru dolog, egyaltalan nem elegendo, hogy ez tetszik nekem es az ara is megfelel. Viszont ha valaki jo nyerget valaszt es az megfeleloen be is tudja allitani, akkor meg a csontkemeny nyereg is olyan kenyelmes hosszu uton is, mint ha karosszekben ucsorognel vegig.

2013. okt. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!