Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kinéztem egy 58 cm-es vázméret...

Xcelerator kérdése:

Kinéztem egy 58 cm-es vázméretű férfi országúti kerékpárt, én 174 cm vagyok. Tudnám-e használni kényelmesen, ha leengedem a nyerget és a kormányt?

Figyelt kérdés
A jelenlegi tulaj 179 cm, neki tökéletes a kerékpár.
2013. okt. 23. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

ez egy megválaszolhatatlan kérdés, ezért kell kipróbálni... kereshetsz mérettáblázatokat és megpróbálhatsz megbízni bennük, de jobb ha kipróbálsz mindent mielőtt megveszed...

Én kőműves vagyok, már nem hajlik úgy a gerincem mint fiatalon, 186cm magasságommal elméletileg az 58-59 es bringák passzolnának hozzám, mégis egy ilyen méretű bringán vagy a kormányt fogom, vagy az utat nézem, a kettő együtt 50-100km alatt már teljesen elviselhetetlen, de egy 54-55 ös bringán tökéletes kényelemben érzem magam.

2013. okt. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

A közhiedelemmel ellentétben a testmagasság befolyásolja legkevésbé a vázméretet. Azonos testmagassághoz teljesen különböző lábhossz társulhat, ami a végelszámolásnál teljesen más vázméretet tehet szükségessé. A lábhossz mérését végezhetjük egymagunk is a következő módszerrel. Kerítsünk egy 3-4 cm vastag gerincű keménytáblás könyvet, vegyük a lábunk közé úgy, hogy a könyv gerince felfelé álljon. Ezután mezítláb, megközelítőleg 10 centiméteres kisterpeszben álljunk a fallal szembe, toljuk neki a lábunk között lévő könyvet a falnak, közben ügyeljünk arra, hogy a gerince merőleges legyen a falra. A könyvet toljuk fel a lábunk között egészen addig, amíg – egy neves vázépítőt idézve – már nagyon kellemetlen nem lesz a dolog. Azt a pontot, ameddig a könyv feltolható a gerinc segítségével jelöljük át a falra, majd mérjük le, hogy ez a pont a talajtól milyen magasan helyezkedik el. Ez a méret a belső lábhosszunk. Hogy a dolog szemléletesebb legyen, tegyük fel, hogy a méret 83 cm lett, ami egy átlagos 175 cm magas férfi belső lábhosszának felel meg.

Ha ezt a méretet megszorozzuk 0,66-tal, akkor megkapjuk a klasszikus vízszintes felsőcsöves országúti geometriára vonatkozó, a középtengelytől a felsőcső tengelyéig mért nyeregvázcső-hosszt, ami egyben a vázméretet is jelöli. Példánkra visszautalva ez 83 cm × 0,66 cm = 54,78 cm. Amennyiben klasszikus vázgeometriájú, centiméterenkénti méretlépcsőben készülő vázat választunk, abban az esetben itt most az 54-es és az 55-ös méret között kell döntenünk. Hogy a kettő közül melyik lesz az igazi, abban a tekintetben a vázméretekhez tartozó felsőcsőhossz lesz a döntő, de erről majd később.


Forrás:RevoMag

2013. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dreigang ***** válasza:

Testmagasság-láb-és kar hossz, nyereg/váz cső-felső cső arányok a döntőek, vagyis ha függőlegesen kiszámolod, akkor még a vízszintes méret is erősen mérvadó. Ez utóbbiban pedig a stucni-kormány-homlokcső szög is játszanak.

Városba, egy fürge bicónál inkább a kisebb vázméret irányába, túrára esetleg épp a nagyobb felé mozdulnak a méretek. Vagyis: biztosra tényleg csak akkor mehetsz, ha kipróbálod, legalább rövid távon.

2013. okt. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

174-es magassaghoz meg a katalogus adatok szerint is sok az 58-as vazmeret es mint korabban mar mondtak, az alkati sajatossagok is befolyasolhatjak a merettablazatok adatait.


Kerdesedre a valasz: nem! 174 cm-es magassaghoz egyaltalan nem lehet jol beallitani egy 58-as vazmeretu kerekpart.

2013. okt. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Boss01 válasza:
172 cm re a 48-cm es vagy 28"kerékpár kell?
2015. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Boss01 válasza:
174 cm magasságomra hány cm-es 28"-os kerékpár kell?
2015. febr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!