Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Otthon meg tudom tisztítani a...

Otthon meg tudom tisztítani a láncot?

Figyelt kérdés
Hát a lánc még nem is olyan vészes de a fogaskerekeken van egy kis réteg piszok azt le lehet takarítani na meg igen a láncot vagy irány a szerelő?

2013. nov. 13. 00:05
 1/9 Sinead válasza:
Ha szét tudod szedni, áztasd be gázolajba a láncot is és a lánckerekeket.
2013. nov. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy veszel egy flakon féktisztítót és azzal lefújod, az leszed mindent szennyeződést.
2013. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Múltkor egyik biciklimen brigéciol d3 al próbálkoztam hát le jövögetett a kosz de most valahol ragad valamelyik fogaskerék.
2013. nov. 13. 11:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Tisztítás után kenés! A láncszemek csúszócsapágyakkal vannak összefogva. A gázolaj vagy a brigéciol kimossa a szennyeződéseket, de az eredetileg meglévő kenőzsírt is, amit pótolni kell. Bringaboltban kaphatók ilyen célra folyadékok.
2013. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor lehet ezért akad a lánc meg?
2013. nov. 13. 14:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg. Meg aztán a mostani esős időben könnyen össze is rozsdál a lánc (ezen is segít a rendszeres kenés).
2013. nov. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sztrogofmisa válasza:

Nekem a féktisztító nem jött be, a beragadt porral nem tud mit kezdeni, pedig egy egész flakont elfújtam. ezután vettem egy ilyet:

[link]

ezt brigéciollal használom, ez már egész jó eredménnyel teszi a dolgát.

a lánckerék tusztítására pedig itt válaszoltam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__50..

2013. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Erről a tisztítóról azt írták nem végez nagyon jó munkát
2013. nov. 13. 22:23
 9/9 sztrogofmisa válasza:

én nem olvastam utána, csak úgy blikkre megvettem, hátha bejön. nekem bejött. messze jobb eredményt produkál, mint pl. egy drótkefés tisztítás.

Ha nagyon poros a lánc, akkor előtte azért leszoktam drótkefézni, majd a 3-4 utántöltéssel - kevés megy bele - használom a lánctísztítót. ez után szoktam a kazettát tisztítani, mivel a brigéciol már kellő képpen fellazította a koszt .majd néhány órás száradás után lefújom lánc kenő sprayvel

2013. nov. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!