Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen nyerget vegyek cross...

Dujmok kérdése:

Milyen nyerget vegyek cross biciklimre?

Figyelt kérdés
Nemrég vett Merida cross biciklimmel heti 1-2 alkalommalszoktam tekerni 20-30-40 km-t. A gyári nyerget kényelmetlennek érzem, tanácsot kérnék, hogy milyenre cseréljem. Amikre gondoltam: - Selle Royal Ellipse Moderate - Selle Royal Repiro Moderate - XLC SA-T01 A jelenlegi nyereg egyébként keskenyebb ezeknél. Vagy lehet, hogy athletic kategóriában kellene gondolkoznom annak ellenére, hogy cross-szal megyek, nem országútival?

2014. jan. 12. 11:27
 1/6 Klein Balazs válasza:
Jelenleg milyened van ? Nekem athletic van. ( országútin ) Teljesen meg vagyok vele elégedve.
2014. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egy egy abszolút megválaszolhatatlan kérdés, a nyereg olyan mint a cipő, mindenkinek más jön be, van akinek a puha, nekem pl a kőkemény... sajnos ki kell próbálni jó párat mire az ember megtalálja az igazit... sajnos itt nem minden a márka... sok függ a nemedtől is, van prosztatakímélő is, meg nőknek is van nunikímélő...
2014. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
láttam a Decathlonba zselés nyereghuzatot, a mostani nyergedre ráhúzod és sokkal kényelmesebb!
2014. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Jelenleg Merida Cross Sport nyereg van rajta:

[link]


Elvileg a testtartás miatt Moderate nyereg javasolt, de a felvetettek mind jóval szélesebbek a gyárinál. Gyárilag nem erre a testtartásra kitalált nyerget tettek volna fel rá? A mostani szélességei inkább Athletic...

2014. jan. 13. 22:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Eloszor is azt tudni kell, hogy a nyereg a kerekpar egyik legfontosabb alkatresze, masfelol pedig annak helyes beallitasa is nagyon fontos.

Az is tudhato, ha komolyan foglalkoztat a gondolat, akkor valoszinuleg egy komolyabb nyeregben gondolkozol ... ott viszont az a helyzet, hogy a legtobb nagy markanak van tesztelesi lehetosege, tehat nem kell szemre vasarolni, sok helyen biztositanak proba nyerget.

Mindenek elott az egesz bringat jol be kell allitani a kormany-nyereg-hajtas haromszogben es ha minden klappol mar, utana lehet finomitgatni a nyereg milyensegevel, avagy a kormany adta lehetosegekkel.


Eleinte en is azt hittem, hogy pihepuha es jo szeles nyereg kell es az sem art, ha nam rajta rezgescsillapitas ... azota mar tudom, hogy tev uton jartam: most kokemeny es pengevekony nyergem van es imadom (Selle SMP Dynamic).

2014. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

... azt meg elfelejtettem: nyereg kenyelmessege nem a burkolat vastagsagatol fugg es semmit nem kell pluszban rahuzni, hogy parnazottabb legyen. A feneked meretenek megfelelo nyerget kell valasztani (ebben is vannak kulonbozo meretek) ... nekem konkretan megmertek a seggcsontjaim tavolsagat es ennek tukreben valasztottunk meretet.

De, hogy visszaterjek az eredeti gondolatomhoz: a kerekparozashoz hasznalt nadrag milyensege is soban hozzajarul a tekeresi komforthoz. Normal varrasu utcai nadragban sosem kerekparoznek es a betetes kerekparos nadragoknal is fontos, hogy valojaban milyen betet is van benne. Olcso nadragok nem sokat ernek kenyelmi szempontbol ... komolyabb markaknal pedig kulonbozo betetek kozul valogathatsz (amugy is rendelni kell, miert ne lehetne ezt is meghatarozni).

Bringasnadragbol en csak is a Castellit ajanlom (korabban Campagnolot hasznaltam, de voltak csalodasaim a minosegben) ... igaz elsore draganak tunik, de hasznalat alatt siman kiderul, hogy miert kerul ennyibe. Castellit a [link] forgalmazza es jelenleg az egyik legjobb minoseg a kerekparos ruhazatok kozott.


Szoval egy jo gatya, egy faxa nyereg es a bringa jo beallitasa nagyban noveli a tekeresi elmeny, kenyeztet a komfortjaval, segiti a teljesitmenyt.

2014. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!