Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár váz polírozása?

Kerékpár váz polírozása?

Figyelt kérdés

Van egy alumínium országúti vázam. Jelenleg sárga ütött-kopott festéssel rendelkezik, de én arra gondoltam, hogy nem újrafényeztetem/porfestetem, hanem felcsiszolom fémig, majd elkezdem polírozni. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:


1. Milyen csiszolópapírokat/vászonokat érdemes használnom a csiszolási, majd a polírozási fázishoz?

2. Hogyan tudom megoldani, hogy a varratoknál és a váz hajlataiban is szépen fel tudjam csiszolni a vázat?

3. Esetleg milyen szerek és gépek könnyíthetnék meg a munkám?

4. Hogy érhetem el a majdnem tükör felületet?

5. Ha mindennel kész vagyok mivel tartósíthatnám a 'munkám'?


Minden segítséget és választ előre is köszönök!


2014. jan. 16. 15:32
 1/5 Dreigang ***** válasza:

A szép, tükrös felület eléréséhez érdemes egy megbízható fémcsiszolóhoz vinni. A megbízható azért lényeges, hogy ne csak a felület legyen szép, hanem az anyag se legyen a csiszolással elvékonyítva. Az ütődéseket pl. nehogy megpróbálja teljesen eltüntetni, mert annak szintén a szerkezet vastagsága láthatja kárát. A dolog persze házilag is megoldható, de egy kézi polírgép jól jöhet hozzá, mert a finoman csiszolt felület kézi csiszolással is elérhető, a tartósan tükrös már bajosan.

Időtállóbb lehetne szinter lakkal, de egy - ráadásul kevésbé kopásálló - műanyag réteg csak meglátszik, míg a magasfény önmagában tartós, max. a természetes használattól finoman karcolódik. Régen tudtam eldugott műhelyeket, ahol megfizethető áron elkápráztatták az embert... Persze még akár egy krómozóhoz is viheted, ott többnyire van polírozás is.

2014. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az aluminium erosen oxidalodik, ezert a felpolirozason tul fenyes eloxalni kell: (talan a kovetkezo oldal segit)

[link]

2014. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dreigang ***** válasza:
Eloxálásról: ez már nem a házilagosan kategória , ill. alumínium anyagfajtája válogatja, melyiket lehet és/vagy érdemes eloxálni. A natúr elox. biztosan valamennyire különbözni fog a csak polírozott felülettől. Cserében mindenképp tartósabb lesz (keménység, karcállóság, kémiai ellenállás).
2014. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat. Hát jelenleg ott állok, hogy csiszolom fel a vázat, de természetesen még nagyon matt és kezdetleges. Majd egyre finomabb csiszolóvásznakkal megyek át rajt és végső fáziskánt szeretném egy fúrógépre szerelhető polírozókészlettel átpolírozni, de egyrészt még nem csináltam ilyet, másrészt pedig nem tudom, hogy végül mennyire sima felületet tudok elérni, és hogy mindez mennyire lesz tartós. Főleg a váz varratai, illetve a bovdenvezető fülek azok, amikről nem tudom, hogy hogyan lehetne szépen megoldani.
2014. jan. 19. 17:57
 5/5 Dreigang ***** válasza:

Már magam is polírozgattam alu.-t, igazán magas fényt még csak profinál tudtam csináltatni. Minél simább a felület, annál lassabban oxidálódik/mattul be. A hegesztési varratokat vagy lecsiszolják rádiuszosra (gyengül!), vagy inkább csak polírt kap, így a magas fénynél a gödrök csiszolatlanok lesznek.


Köszi az elox. linket a hozzászólásban!

2014. jan. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!