Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Trigger váltó vs. Marokváltó...

Trigger váltó vs. Marokváltó -- melyik a jobb?

Figyelt kérdés

7 sebességes agyváltós biciklin cserélni kell a gyári marokváltót...

van-e értelme a drágább trigger váltóra cserélni, van ennek előnye?

(Hétköznapi használat, városi közlekedés, normál igénybevétel, váltásigény...)



2014. jan. 15. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Hétköznapi használatra szerintem teljesen mindegy, hogy melyiket teszed. Én megszoktam a marokváltót és most sokkal egyszerűbbnek érzem a kezelését, mint az új bringám váltójának. A marokváltókról igaz, hogy van egy rossz közvélemény, de az enyém ezt megcáfolta. Amúgy meg egyik fajtából sem a legolcsóbbat kell venni, mert az okkal olcsóbb a többinél...
2014. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azért nem vennék trigger váltót, mert sokkal nehezebben tudom beállítani (magamnak szerelem a biciklit, nem szívesen adom szervizbe, mert minden nap használom). Túl okos, és precízebben kell beállítani, hogy jól működjön. (A még régebbi fajta váltókat, amik nem is kattannak be az egyes pozíciókba, még könnyebb beállítani, de ez a tulajdonság azért még megéri a fáradságot, főleg a hátsó váltó esetén.)


A másik, amiért nem vennék ilyet, az az, hogy bonyolultabb szerkezet, és ennek következtében könnyebben elromlik.

2014. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dreigang ***** válasza:

Asszem a pöckölőset láncváltóhoz találták ki. Agyváltónál lényeges előny, hogy egy mozdulattal többet is lehet váltani, ami a marokváltó mellett szól. Nekem csak egykarossal van tapasztalatom, és ez is marokváltó módon működik:

[link]

2014. jan. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2014. jan. 19. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!