Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A lánc megrövidítése segíthet?

A lánc megrövidítése segíthet?

Figyelt kérdés
A MontainBike-omra rá tettem egy új hátsó váltót,de viszont az alsó része nem akar kinyúlni,kifeszülni,ezért nem lehet tekerni se. Azon gondolkoztam hogy hogyha a láncnak egy pár szemét ki venném rövidebb lenne a lánc,jobban feszülne,és jobban kinyúlna az az alsó része a váltónak,az amelyikben a két fogaskerék van,amiken gördül a lánc.

2014. febr. 16. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A hajtasodnak megfelelo lancot kell felraknod. Azert ez nem ugy van, hogy talalsz egy lancot valahol az udvaron, leporolod es mar tekerhetsz is ;)
2014. febr. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Számold meg az előző lánc láncszemeit. Az új lánc ugyanannyi szemből álljon. Feltéve, hogy az megfelelő hosszúságú volt. A fölösleges szemeket ki kell venni.
2014. febr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Wadmalac ***** válasza:

A lánchosszt mindig az áttételeknek és a hátsó váltó kanálhosszának megfelelően kell belőni.

De ha elöl és hátul is a legkisebb fogaskeréken vagy, simán hátrafekhet a kanál annyira, hogy összeér a lánc. Ez nem egy normál használati helyzet.

Ha elöl középső tárcsán van a lánc és hátul a legkisebben, és ott nem fekszik fel a lánc, akkor kb. jó a hossz.

2014. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ha túl hosszú vagy rövid a lánc mi történik?
2014. febr. 17. 19:41
 5/11 Alex Fly ***** válasza:

A lánchossz beállításának van 1-2 módszere...

Legegyszerűbb a Shimanoé: elöl a legnagyobb, hátul a legkisebb lánckerékre váltva (nagytányér-kiskónusz) a váltógörgőknek függőlegesen egymás alatt kell elhelyezkedniük.

2014. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az egyszerűbb, hogy elől hátul nagy tányér és még így se szoruljon meg a lánc.

Ezt a fokozatot sosem használjuk, de elvileg lehetséges. Ilyenkor sem szabad a láncnak rövidnek lenni. Ez tuti jó.

2014. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
Nem feltétlenül. Nagy áttételtartománynál az így beállított lánc a használható tartományban hosszú lehet. Konkrét példát említve sima 52/42 tányér 13/22 kónusz kombinációnál a SunTour SX50 váltóm az általad említett módon beállított lánchossznál a kiskónuszt használva nem volt képes felvenni a láncot. Ahhoz, hogy minden fokozat működjön, ehhez képest 2 szemmel kellett rövidíteni -így a nagytányér-nagykónuszt már nem érte át -de ez a fokozat amúgy is tiltott... A lényeg, hogy a használható tartományban megfelelően feszítse a láncot még abban az esetben is, ha esetleg a tiltott áttételek nem lesznek elérhetőek.
2014. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ilyen tiltott áttételek is vannak? Én ilyenről még nem is hallottam. Melyik át tételek tiltottak? Én azt hittem hogy mind két helyen a legnagyobb fogas kerékre is fel kell menjen,de akkor így nem is fusztrálom magam,
2014. febr. 19. 12:00
 9/11 A kérdező kommentje:
Az elérhető/engedélyezett/legális(XD) áttétek akkor meg vannak,mert csak a leges legnagyobbra nem megy fel.
2014. febr. 19. 12:02
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

Értelmetlen a "keresztbe váltás", ugyanolyan áttételeket találsz normális irányban is.

Első kis tárcsával hátul a négy legnagyobb nyugodtan használható, elöl középsővel a hátsó középső 4-5, elöl nagytárcsával hátul alsó négy. Körülbelül.

2014. febr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!