Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vettem egy WD-40 "Nagy Teljesí...

Vettem egy WD-40 "Nagy Teljesítményű fehér lítium Zsír-t". Ez jó lesz a bicikli lánc bekenésére, igaz?

Figyelt kérdés

Azt írja " Nem folyik szét, hosszú távú kenést biztosít.Fém és fémek közötti mozgáskor. És biztosítja a szerszámokkal és berendezésekkel valózökkenő mentes munkavégzést. Nagy teherbírású fém csatlakozásoknál is."


A képen van egy bicikli láncot ábrázoló ábra is. Tehát ez nem az a WD-40 ami leoldja a zsírt, hanem ez felviszi.


Erről van szó egyébként:


[link]



2014. febr. 8. 19:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Mindent a WD-40-rol: [link]
2014. febr. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Leirjak benne, hogy a lancot NE(!!!) olajozzuk WD-40-el. Nem arra valo!
2014. febr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Lanc olajozasanak lenyege, hogy a lancszemek es az osszetarto stiftek koze kellene kerulnie az olajnak, hiszen ott van szukseg kenesre. Nem kell mindent ossze-vissza kenegetni, mert egyreszrol ha rossz anyagot hasznalunk, akkor el sem jut a kivant helyre ... masfelol pedig a nem megfelelo, avagy ossze-vissza olajozott alkatreszek csak osszeszedik a port es ezzel tobbet artunk, mint gondolnank.


Persze manapsag mar mindenre van valami csodaszer, de ettol meg ezeket a szuper cuccokat is csak arra erdemes hasznalni, amire valo.

2014. febr. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Látom vannak akik el sem olvassák a kérdést csak ész nélkül írják, hogy a WD40 szar lánckenésre. LOL


A lánckenésnél az a leglényegesebb, hogy rendszeresen kenve legyen.

Persze a műszerolaj is jó csak nagyon hamar kikerül a láncszemből ezért nem jó.

Ami meg túl sűrű az meg túlságosan összeszedi a koszt és nem is biztos, hogy eljut és ott is marad ahová és ahol kell.


Ezt nem ismerem, de ha a fenti feltételeknek megfelel akkor jó lehet.

2014. febr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
a hagyományos wd-40 valóban nem jó rá, de ez a wd-40 amiről a kérdező kérdez, ez nem az a wd-40 már sokkal szélesebb a termékkínálat amire ráhúzzák az eredeti márkanevet...
2014. febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

tok mind1 mi a neve mert lancot nem zsirzunk..pont

a kenes lenyege mint hogy elottem kifejtettek hogy a lancszemek belsejeben a csapoknal legyen kenes nem a kulsejen..ezert is szokas olajozas utan a lancot attorolni ronggyal..

2014. febr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, látom csak néhányan olvasták végig a kérdést illetve a kifejtését. Tehát valóban széles a skála ennek a márkának. Ez nem a csavarlazító és/vagy oldó. Ez felviszi a "Nagy Teljesítményű fehér lítium Zsír-t". Nos, ráfújtam a bicikli láncszemekre óvatosan, szakaszosan és a fogaskerekekre. Kicsit sűrűbb oldatra számítottam de tényleg nem folyik szét, ahogy azt a flakonon is feltüntették és valóban fehér színű és hasonlóan síkos "csúszós" mintha zsírral kentem be volna. Holnap kipróbálom élesben is, tekerve a biciklivel és leírom mit tapasztaltam, hátha segít még pár embernek majd a válaszom akik arra kíváncsiak mint én. - Egyébként megkérdeztem egy eladót aki azon az osztályon dolgozott a boltban ahol ezt a terméket árulták és ő azt mondta erre való. Na de holnap minden kiderül. -
2014. febr. 9. 22:31
 8/19 anonim ***** válasza:

Kedves 4-eske: a WD-40 gyari weboldalan irjak a termekismertetoben, hogy nem lanckenesre valo.


Elolvastam a kerdest, ismerem a termeket ... es valaszoltam a tudasomnak megfeleloen.


A kerdezo kesobbi valaszabol megint csak az latszik, hogy elkepzelese sincs a kenes lenyegerol ... fogaskereket nagyjabol porszarazon kell tartani es a lanc feluleterol is illik letorolni a trutymot. Suru, zsirszeru anyag nem jut el a kivant helyre. Ennyi.


Es nem kivanok vitat nyitni, aki nem erti a dolgot, az olvasson utana, de ne itt beszeljen hulyesegeket, foleg segito tanacsadas cimen.

2014. febr. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nos túl vagyok a próbán. A láncbefújások után remekül mennek a kerékpárok. Nem nyikorognak, szépen hajtanak, váltanak. Az előttem szólónak annyi, hogy tényleg nem kell itt vitatkozni mert nagyon sántít, hogy most már menteni akarja ami menthető. :) Az pedig evidens, hogy száraz, letisztított, rozsdamentes, koszmentes felületre kell felvinni a zsírt. Ez azonban nem volt a kérdésben, senki nem is beszélt ilyenről.
2014. febr. 11. 07:48
 10/19 anonim ***** válasza:

tegnap 07:56

Ha elolvastad volna a kérdést, akkor felfogtad volna, hogy nem a "mezei" WD40ről van szó. De az is lehet, hogy elolvastad csak nem fogtad fel.

Tudod WD40 márkanév alatt nem csak egy termék van.

Szóval lehet itt mellébeszélni, de te zsigerből írtad, hogy a WD40 nem lánckenésre van. Nos ami a kérdésben van az nem az.

2014. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!